Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rossz fogak, nagymama, anyuka,...

Rossz fogak, nagymama, anyuka, és unoka, örökletes, vagy a rossz szokások átadása?

Figyelt kérdés
Nagymamának és anyukának 30-30 éves korukra alig vannak/voltak ép fogaik a kislány 8 éves 3s már szinte az összes zápfog lyukas...

2016. máj. 10. 08:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Mindkettő.

Van olyan ismerősöm, akinek hibátlan fogai vannak, pedig nem nagyon foglalkozik velük. És van, aki nagyon gondosan ápolja, mégis vannak rossz fogai.

De ha valakinek nem jók az adottságai és még nem is foglalkozik a fogaival rendesen, annak nagyon hamar gondjai lesznek.

2016. máj. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Genetika, nálunk is mindenkinek rossz a foga a családban, gyakorlatilag akármit csinálhatok, kb. fél évente járok fogászhoz és szinte mindig talál egy újabb lyukas fogat. Bár azért egy 8 éves esetében azért elgondolkodtató, hogy szokott-e fogat mosni egyáltalán, ha ennyire rosszak a fogai?
2016. máj. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mondhatjuk felmentésként hogy ez sajnos genetika, miközben a fogmosás nem képezi a napi rutin részét.
2016. máj. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3 A fogászom mondta, hogy csinálhatok akármit, ez bizony genetika, csak az ilyen tudatlanok, mint te beszélnek hülyeségeket, én pl. vagyonokat költök fogápolásra és egyfolytában szuvasodnak ennek ellenére is.
2016. máj. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4 te nagyon okos, nem azt vitattam hogy vannak olyan szerencsetlenek mint te, hanem hogy a kérdésbol nem derül ki, hogy próbálnak-e tenni a rossz fogak ellen, vagy a genetikára fogva hagyják rohadni őket, miközben a génjeikkel semmi baj.
2016. máj. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5 Akkor fogalmazz egyértelműbben, mert másodszori olvasásra sem az jön le a kommentedből, mint amit valójában közölni akartál. De ahogy elnézem te amúgy is csak kö.csögösködni jársz ide, örülök ha nem válaszolsz.
2016. máj. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hidd el, nem neked válaszoltam.
2016. máj. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A mi családunkban is mindkét oldalról a fogak hajlamosak (anyukámnak 30éves korára lett teljes kivehető fogsora, 4 saját koronás foga van, apukámnak is alig van sajátja, mindketten 60évesek) a gyors romlásra ha nincsenek megfelelően gondozva DE féléves ellenőrzés, fogkőeltávolítás, megfelelő technika, megfelelő eszközök és tesóm már 40 felé tart és nincs gondja már.

Attól hogy mosva van még romolhat, főleg ha rossz a technika (napi 2-3x legalább 2 perces mosás, nem sikáló hanem söprögető mozdulatokkal, soft kefével gyógynövényes fogkrémmel, szájvíz, fogselyem, 2 havonta fogkefe csere) amióta én is betartom ezt egy rossz sincs. Egy gyökérkezelt és 2 tömött van. 4húzott nagyőrlő mert alapból letörtek amikor kijöttek a gyökérkezelés meg nem lett volna 100%. Mára nincs nyomuk se.

2016. máj. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy kimondhassuk hogy tényleg genetika okozza a fogászati problémákat, először tisztázni kellene hogy tényleg abszolút nincsenek rossz szokások szájhigiénia terén. Már pedig többségében találni. Kevesen tudják ezeket és még kevesebben tartják be.

Pl.

- cumizás, ujjszopás, nyelvlökéses nyelés és egyéb myofunkcionális rossz szokások - ezek egyenes irányban vezetnek a fogszabályzóhoz. A szabálytalan fogazaton pedig jobban megtapad a lepedék és fogkefe sem ér be a torlódott fogak közé - arról nem is beszélve hogy a cumiról és az ujjról milyen baktériumok juthatnak a szájba.

- mosatlan evőeszközök. Itt az is számít ha a gyerek etetése közben lenyalod a kanalat és a következő kanállal visszadugod a szájába. Ha a szülőnek vannak szuvas fogai, akkor ezzel szépen átadta a gyereknek is (tiszta genetika) :)

- a tévhit: alapos fogmosás=erős sikálás. Ahogy már fent valaki írta, a technika a lényeg, utána pedig az idő és a gyakoriság. Az ínytől a rágófelszín felé kell söprögetni és naponta kell fogselymezni.

- a cukros italok a tejfogak gyilkosai. Cukros cumi szindróma (ő még nincs 6 éves): [link]

- Az esti fogmosás után már csak víz kerülhet a szájba. Aki ezt nem tartja be, akkor fogmosás ide vagy oda, garantált a szuvasodás.

- Még egy tévhit: a szuvas tejfoggal nem kell/nem lehet mit csinálni. Pedig ki lehet tisztítani és be is lehet tömni. Nem érdemes kivárni míg elhal a fog, mert az szükségtelenül fájdalmat, arcduzzanatot, akár lázat is okoz a gyereknek. Ennek a kezelése (meg kell nyitni a tejfogat hogy ürülni tudjon a genny, néha az ínynél is kell egy bemetszés) sem lesz túl kellemes és kész is a gyerekkori trauma a fogorvosnál. Arról nem is beszélve hogy hosszú távon az ilyen tejfog (akkor is ha már megnyitották) baktériumok forrása lesz a szájban, ami kihat a frissen előtört maradó fogakra és a tejfog alatti csírára is - már pedig helyfenntartás céljából a lehető legtovább bent kell maradnia a tejfogaknak.

2016. máj. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!