Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Befolyásol ez valamit? (foghúz...

Befolyásol ez valamit? (foghúzásnál)

Figyelt kérdés
Kedden kihúzták jobb oldalt felül, hátulról a második fogam. Akkor egy 2x 1 cm-es darab csont kitört. azóta még mindig nagyon fáj a helye és a mellette levő hátsó fog nagyon érzékeny és fáj. Félek hogy mozogni fog az a fogam is és hogy amiatt fáj ennyire. Van jelentősége annak a csontdarabnak?

2016. ápr. 29. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem ezt a csont kitörés dolgot. Viszont az biztos, hogy ha nagyon fáj akkor érdemes vissza menni az orvoshoz és elmondani neki a panaszod. Foghúzás után kialakult gondolom ott egy vérdugó, nem esett ki? Lehet, hogy azért fáj.
2016. ápr. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazából mikor kiszedték a fogam a szájsebészeten közölte az orvos hogy kitört egy darab az állkapocs csontomból. És azért aggódom érte mert elég nagy darab és a másik fogam mellette az ami nagyon fáj
2016. ápr. 30. 07:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Honnan tört ki az a csont? Orvos mondta?

Foghúzás után egy darabig érzékeny lehet a kihúzott fog melletti fog, de az később rendbejön.

2016. ápr. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Gondolom onnan ahol a fog gyökere benne volt a csontba. A fogorvos mondta h "uhh letört egy elég nagy csont darab" nem nekem hanem a mögöttem álló orvosnak mutatta de láttam is. És a második nap kijott egy nagy darab alvadt vér. Az lenne az a dugó? És ha igen akkor mit tudok tenni hogy ne fájjon ennyire?
2016. ápr. 30. 08:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, rendbe jött már a fogad helye? Mert a leírtak szerint igen kiesett a vérdugó, ez sajnos elég nagy baj. Remélem visszamentél a dokihoz, mert elvileg újra meg kell kapargatnia, hogy vérezzen és új vérdugó alakuljon ki. Ha kiesik a vérdugó sajnos nagyon nehezen és fájdalmasan gyógyul. Ha eddig nem mentél vissza, jó lenne, így el is fertőződhet mert nincs ott a vérdugó ami védje a sebet. Sok sikert.
2016. máj. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!