Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meddig tart a gyökérkezelés?

Meddig tart a gyökérkezelés?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy mennyi idő, míg feltárja, kitisztítja a fogorvos a foggyökeret? Kétcsatornás fogról van szó.

2016. ápr. 21. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 csatornás volt a fogam, az első alkalom 50perc volt. Ebből 10 perc a zsibbadás volt.

Ebbe került a gyógytömés, ez 3 hetet volt benne. Ez után nem kellett többet bele tenni ilyet, mert nem volt gond és beletette a gyökértömést, ez 30 perc volt kb. amiből szintén 10 az érzéstelenítés.

Másnap tette rá a fedőtömést, 25perc volt, 10perc az érzéstelenítés.

2016. ápr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem összesen 30 perc volt.
2016. ápr. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez ugye bisztos, h függ dokitól is.

Amúgy mennyire fájdalmas dolog ahogy az idegeket szaggatják?

2016. ápr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én semmit nem éreztem, jó érzéstelenítés mellett nem szabad érezni. Én két teljes injekciót kaptam, 4órát zsibbadtam :D
2016. ápr. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Túl vagyok rajta, elég gyors volt, 15 perc a zsibbasztás, utána kb. ugyanennyi idő alatt megvolt. Egyelőre gyógytömést kaptam, jövő héten jön a végleges.

2016. ápr. 22. 12:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Hány csatorna, (gyökér) volt?
2016. ápr. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kettő gyökér, az első kisőrlő fogat kezelték.
2016. ápr. 22. 16:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha gyulladás is volt:

Először felnyitják, gyökérkezelik amennyire lehet. Ez lehet akár egy óra is, ha kézzel csinálják, márpedig a kézi módszer jobb, kisebb károkat okoz, majd gyógyszeres töméssel lezárják.

Második alkalomra ha nincs komplikáció beleteszik a gyökértömést, lezárják ideiglenessel.

Harmadik alkalom a végleges lezáró tömés jön.

2016. máj. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!