Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem nőtt ki még mindig...

Miért nem nőtt ki még mindig a fogam?

Figyelt kérdés
Nekem már 10 éves koromba kiesett az összes tejfogam, vagyis csak azt hittem, mert a fogorvosom azt mondta hogy nincs több tejfogam. De aztán 14 évesen jobb oldalon a metsző fog melletti két fog elkezdett mozogni. Még csodálkoztam hogyan lehet mert hát a fogorvos azt mondta hogy nincs több(én gondoltam hogy van mert nem emlékeztem hogy az összes kiesett volna, de hát ő látta hogy milyen a fogam). Aztán az egyik kiesett. A másik mellette még ugyan úgy mozgott, de még nem esett ki. Már eltelt egy hónap de még mindig nem nőtt ki maradandó fog a helyére, ezért elmentünk a fogorvoshoz. Ott azt mondták hogy meg kell röntgenezni. Meg is röntgenezték és a röntgenfelvétel azt mutatta, hogy ott nem lesz maradandó fogam mert foghiányom van ott. De a másik fog helyett ami mozog ott fog nőni maradandó fog mert azt mutatja a röntgen. Ezért kihúzta azt a mozgó fogamat, hogy könnyebben kinőljön a másik fog. Már lassan négy hónap is letellik és még midig nem nőtt ott ki a fogam, pedig ott a fogíny meg van duzzadva és kicsit fehérzik is, de nem nő ki. Ez miért van? És mikor fog kinőni? 14/L

2016. márc. 29. 09:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt senki se tudja megmondani mikor fog kinőni, de bármikor esedékes. A vérzés és a duzzanat amiatt lehet hogy 1. nő a fog 2. még mindig nem gyógyult be a húzás óta..de inkább az 1es eset miatt lehet ez. Szóval lassan de szerintem jön a fog, az nem 2 perces dolog, légy türelemmel:)
2016. márc. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! De ez olyan ciki hogy ha beszélek vagy nevetek és akkor látszik hogy olyan nagy helyen nincs fogam, meg ez miatt piszkálnak is... :(
2016. márc. 29. 09:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!