Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Erőszakkal benntartottak és...

Erőszakkal benntartottak és megaláztak az orvosi vizsgálóban. Jogellenes?

Figyelt kérdés

Néhány nappal ezelőtt az alábbi történt velem egy fogorvosi rendelőben. Rutin ellenőrzés lett volna. Amint bementem, a kis gyakornok fogorvos segéd és egy másik orvos tanuló rögtön elkezdtek elvégezni egy drága beavatkozást (fogkőleszedés, amit én nem kértem).

Amikor megmondtam, én azzal jöttem, hogy a bal felső fogam sarka letört, a csaj felháborodott, hogy ne beszéljek bele, amit csinál. Majd nagy nehezen megnézte. Kétszer is állította, nincsen semmim letörve. Mondtam, de igen, hisz én, a laikus is látom. Erre :"Jah, tényleg, észre se vettem. De azt én nem tudom megcsinálni".

Ezután átmentünk a röntgen helységbe. Itt rábízta a pici tanuló lányra (most kezdhetett, nem lehetett 18 se), hogy egyedül csinálja meg a röntgent, majd lecseszte, hogy csinált egy csomó hibát, ami am veszélyes, de mindegy, majd mással máshogy csinálja. (Tehát az én egészségem, az mindegy).

Ekkor már fel voltam háborodva, mert megmondták, hogy várjak. Írtam egy SMS-t a páromnak, aki velem jött, hogy nekem itt valami nem stimmel, de amikor az ajtóhoz léptem, az egyik kiscsaj eltorlaszolta az ajtót és leszorítva tartotta a kilincset, hogy ne mehessek ki.

Nem hisztiztem, meg semmi, hogy ezt a drasztikus lépést meg kelljen tennie, akkor még nyugodt voltam.Ekkor bejött a doktornő, gyorsan belenézett a számba, majd megkérdezte, mikor voltam utoljára fogorvosnál. Mondtam, két hete. Erre elkezdett a térdét verve röhögni, hogy ez egy jó vicc. És fogkefét láttam-e már? Mert elfogadná, hogy nem. És minden röhögnek.

Majd közli, hogy amugy 1-2 hónap, és meghalok, mivel van egy fertőzés az ínyemen. Arra, én miért nem tudok róla, azt mondta, azért, mert ez teljesen tünet mentes, és csak az orvos látja. (De két hete voltam más orvosnál, az nem látta).

Megnevezett (Forintban fél millió feletti) összegeket, ami árán hajlandó foglalkozni velem, de nem garantálja a túlélést.

Ezután a párom ragaszkodott hozzá, hogy beszéljen vele, mire a doktornő a váróban a betegek szeme láttára csapkodni, sikoltozni és hisztizni kezdett, hogy ő az orvos, és kussoljanak már a laikusok.

Mindezt azért, mert papírt kértünk tőle, mielőtt fizetnénk, amire szétírják, melyik beavatkozás mennyibe kerül, hogy beadhassuk a biztosítónak.Utána közölte, nincs ránk ideje, mert vár más is, majd ünnepek után elkezdjük.Szóval, olyan halálos, hogy rohadtul ráér.T

ermészetesen nem megyek oda vissza, már konzultáltam egy másik orvossal, mert szeretném tudni, valóban fennáll-e a probléma, amit mondtak.

Nem szeretném elárulni, hol történt, de nem Magyarországon.


2016. márc. 27. 18:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó isten, mik vannak, ne hagyd annyiban, kwress fel betegjogi képviselőt! És kiderült már h tényleg vmi halálos(??) betegséged van? Mert az szerintem hihetetlen
2016. márc. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ez kandikamera lehetett, vagy egy elmegyógyintézetbe tévedtél be, vagy álmodtad.
2016. márc. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez komoly?
2016. márc. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Érdekelne, hol történt a sztori. Romániában?
2016. márc. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Jelentsd fel őket!

Nagyon úgy tűnik, hogy nem valódi fogorvosról van szó, hanem az emberek becsapásából él ez az ember/emberek.

2016. márc. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hallottunk mær olyanról, hogy szakképesítés nélkül dolgozott valaki orvosként
2016. márc. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem, nem Romániában, nyugaton. Évek óta kint élek, és eddig nem voltak problémáim az egészségügy semmelyik ágával.Sajnos nem fordulhattam sehová sem, mivel nincsenek bizonyítékaim ellenük.

8-án megyek egy másik orvoshoz, akkor tudom meg

2016. márc. 27. 18:30
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Értem! Nyugi, ha valóban komoly bajod volna, csak fájna valamid!! Pláne nyugi ha voltæl dokinál nemrég!!
2016. márc. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne tényleg tudni az országot, sokan vannak külföldön jobban tudunk segíteni. Pl. én Finnországban élek itt is van egy-két durva történet, de pl. az állami szerintem nagyon jó, csak nehéz időpontokat kapni. Én pont ezért pl. Észtországba is járok orvoshoz.
2016. márc. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Németország,de szerencsére itt sem általános ez
2016. márc. 27. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!