Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha letört egy fél rágofogam...

Ha letört egy fél rágofogam igy egy hatalmas rés van két fog között, azt nem pótolnia kéne a fogorvosnak, ahelyett hogy betöm egy pici lyukat, a nagy "űr" meg marad?

Figyelt kérdés
Mit szokás letört foggal csinálni? Nekem érdekes hogy a körzeti csak egy apro tömést tesz fel..
2016. márc. 26. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
PROFI fogász visszaépíti. PROFI áron.
2016. márc. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szóval sztk-s alapon(fogmentés) az a normális hogy hézagos fogsorom marad?
2016. márc. 26. 14:42
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Ingyé? Persze! Mit gondoltál?
2016. márc. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Magán fogorvos felépíti, de van amikor korona is kell rá, esetleg csap is a fogba.
2016. márc. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Törött fogat nem szabad azonnal felépíteni, mert lehet hogy a gyökér vagy az állcsont is sérült. 6 hétig pihentetni kell, ha mozog is akkor meg ez időre fixálni sínnel.

Az íny alatti sérüléstől függően nem garantált hogy meg lehet menteni a fogat. Mindenképpen kellene egy röntgen (panoráma és kisröntgen is).

"Nekem érdekes hogy a körzeti csak egy apro tömést tesz fel.." Nekem meg az érdekes hogy ezt miért nem tudod a fogorvosodtól megkérdezni. Normál esetben el kell hogy mondja magától is, de ha valamiért nem hallod meg vagy nem érted arról nem ő tehet, neked kell rákérdezni. Nem tartom fair dolognak hogy ezért kellene a háta mögött leszólni.

2016. márc. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hogy tört le? Már bocsi az offért, de, pláne ha még fiatal vagy, doki megmenti
2016. márc. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

SZTK-ban azt sem várhatod, hogy kihúzza, mivel az szájsebészeti dolog...

Nem értem mit tömött be, ha letört. Hogyan törött le? Félbe, hosszába?

2016. márc. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azt én sem értem mit töm be..

Jelenleg ideiglenes tömést tett fel, már 2. alkalommal, mert kijött.

Félbetört a fog.

Nem tudom hogyan.

Először napokig szúró fájdalmat éreztem, még (másik fog miatti)fogröntgenen sem tudták mitől, másnap picit megpiszkáltam és kijött lazán egy nagy darab a fogambol..


Aki a nem faires dologrol irt, pont hogy a dokit nem akarom megbántani kétkedő kérdésekkel, ezert irtam ide.

2016. márc. 28. 22:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Elöl v hátul lévő fogad?
2016. márc. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hátul
2016. márc. 28. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!