Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fog korona? Bővebben lenne.

Renesmee98 kérdése:

Fog korona? Bővebben lenne.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy a fog korona esztétikai szempontból milyen? Lehet hülye kérdés de az a bizonyos "szürke csík" láttszódik a fogtőnél? És nagyon láttszódik hogy mű? Eléggé elöl van a fog szóval... tudom hogy a fogorvos is tud ezekre válaszolni de tapasztalatok azért többet érnek szerintem!
2016. márc. 10. 21:56
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat -lennt*
2016. márc. 10. 21:57
 2/5 anonim ***** válasza:

Esztétikai szempontból abszolút lehetséges tökéletes koronát (vagy héjat) készíteni. Ami kell hozzá: pontos mérések, lenyomatvétel, stabil alap és orvosi csapatmunka (fogorvos-asszisztens-fogtechnikus).

Funkcionális szempontból - ami szerintem egy fokkal fontosabb mint az esztétika, ha sokáig meg akarjuk tartani - viszont soha nem lesz olyan mint az eredeti fogkorona.

2016. márc. 11. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Manapság már tökéletes koronát tudnak készíteni, főleg, ha anyagilag is megengedheted magadnak, akkor az ú. n. cirkon korona, teljesen élethű, gyakorlatilag nem lehet megkülönböztetni az eredetitől, és már úgy meg tudják csinálni, hogy semmilyen csík nem látszik a fogtőnél, gyönyörű, esztétikus fogakat tudnak varázsolni .... csak pénz kérdése az egész :)
2016. márc. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben él az arány: minél élethűbb, annál drágább.

Valóban nem látszik ha jó a munka, ennek ára van persze. Én műanyagokat láttam már, ismerősöknél, nekik látszik. Akinek már porcelán és stb van, annak nem.

2016. márc. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2016. márc. 11. 19:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!