Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem tudok rágni a...

Miért nem tudok rágni a harapásemelővel?

Figyelt kérdés

Most kaptam alsó fogszabit és, hogy ne harapjam le a zárat a fogamról kaptam harapásemelőt....

De most ebédnél még a krumplis tészta rágása is gondot jelentett. Nem beszélve arról, hogy harapni sem tudok mert nem ér össze a két fogam....

Lehet ezzel valamit csinálni?

Köszi a válaszokat


2010. ápr. 1. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen. Felső fogsornál, elöl a fogaim mögött közvetlenül. Egy rémálom volt az a pár hónap. Enni kb 1 hétig semmi szilárdat. Beszélni mire újra rendesen tudtam, az kb másfél hónap volt. Utána már nem zavart. Sajnos semmit nem tudsz csinálni vele. Meg kell szokni. Próbáld meg azt, hogy nem foglalkozol vele, mintha ott sem lenne. Nekem ez a módszer vált be. Egyébként nekem már levették az állandó fogszabit, most a fogaim belső felszínén van 1 rögzítés, hogy a helyükön maradjanak. És ezt is mindig leharaptam. 2 naponta mentem vissza, mert mindig leestek. A dokim a hátsó fogaimra tett tömőanyagból gombócokat, így nem tudom összezárni a fogaimat. Pár napig ez is fura volt, de mindent meg lehet szokni, csak kitartás kell hozzá.
2010. ápr. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ.

Igen nekem is olyan gombócokat rakott hátra

2010. ápr. 2. 09:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor te mázlista vagy. Az enyém, amit először tettek fel, az így nézett ki:

[link]

Ez a felső fogsorom, csak megfordítva.

[link]

[link]

[link]

2010. ápr. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sajna nem tudom megnyitni a linkeket :(

Ha visszamegyek a fogdokihoz tud vmit csinálni, hogy tudjak harapni legalább?

2010. ápr. 3. 19:27
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem megnyitja... :( pedig direkt ez miatt vettem elő és fotóztam le.
2010. ápr. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nah most már sikerült megnyitnom :D

ilyet még nem láttam, érdekes

2010. ápr. 4. 19:26
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát még 5 hónapig a számban elviselni milyen érdekes volt... De így utólag elég vicces helyzeteket okozott. Kissé beszédhibás lettem tőle. És éppen akkor voltunk kórházi gyakorlaton, ahol kommunikálni kellett volna a betegekkel, de az egyetlen mondat amit ki tudtam mondani érthetően az ez volt: "fáj a pofám" :):)
2010. ápr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
fuh ,nekemis ma raktak fel alsó fogszabályzót,+harapásemelőt az alsó fogsoromon hátulra ,,hát ,kész rémálom volt,kb 2 órás művelet,ás úgy kinyultam utána:ss meg nekemmég fáj is (hiába vettem be fájdalomcsillapítót,nem hat:( , és énse tudok normálisan enni.eddig egész nap csak a leves levét tudtam meg"ENNI" :@@ remélem majd azért jobblesz..
2011. ápr. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!