Kell a páciens engedélyét kérni, ha nem a választott
orvos végez egy vagy több kezelést, hanem gyakornoknak
adja át?
Figyelt kérdés
Gyerekkoromban elbaltázták a fogszabályzásomat, az akkori orvosom több lényeges kezelést is gyakornokokkal végeztetett, minket nem kérdeztek meg, én gyerek voltam, nem hallgatott rám senki. A fogaim sérültek, másik orvos évekkel később alátámasztotta, hogy a rosszul végzett fogszabályzás miatt. A papírjaim nincsenek meg, mert mikor végeztünk, annyira dühös voltam, hogy kidobáltam, így igazolni nem tudom, hogy oda jártam, de természetesen azokon sem szerepelt, hogy esetenként nem az orvosom látott el.
Engedély nem kell, de meg szokták kérdezni, de pl. nálunk minden gyakornok által végzett dolgot egy "rendes" orvos ellenőriz.
2016. jan. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
2/12 anonim válasza:
Kötelező a páciens engedélyét kérni, bár azt nem értem pontosan, hogy mit értesz gyakornok alatt. Orvos gyakornok nincs, csak rezidens vagy szakorvos.jelölt.
2016. jan. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
3/12 A kérdező kommentje:
Azt értem alatta, aki még nem orvos. Elnézést, hogy nem ismerem a szakma szakkifejezéseit, de azért remélem, így is érthető.
2016. jan. 22. 14:08
4/12 A kérdező kommentje:
Engem különben nagyon dühít, hogy a fogszabályzás sem volt olcsó akkor a szüleimnek, de évekig fájdalmakkal éltem még utána, amivel egy fogorvos sem foglalkozott, csak a vállukat vonogatták, hogy nem tudnak vele mit csinálni, és egy rakás pénzt oda kell költeni, hogy normális fogaim legyenek, és korrigáljuk az akkor elrontott dolgokat.
2016. jan. 22. 14:13
5/12 anonim válasza:
Aki elvégezte az orvosit, az orvos, legfeljebb még nem szakorvos. Amennyiben ápoló látott el és nem egyetemet végzett orvos, az felháborító és megengedhetetlen. Sajnálom, hogy ilyen csalódás ért.
2016. jan. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
6/12 anonim válasza:
hogyne kéne engedély! na meg, adatvédelem is létezik a világon, azaz te meg is tilthatod akár a jelenlétében való kezelést is, nemhogy még ő végezze.
ez az ország iszonyú gyerekcipőben jár az emberek saját jogainak gyakorlása terén, de kis öntudatot!! még ha nálunk korlátozottabbak is az érdekérvényesítő lehetőségek, legalább amihez jogod van, azt használd ki.
2016. jan. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
7/12 A kérdező kommentje:
Több mint 15 év után mit tehetek? Az egész 10-14 éves koromban történ.
2016. jan. 22. 14:21
8/12 anonim válasza:
úgy már tényleg semmit sajnos, minden tökéletesen bizonyíthatatlan nyilván (persze nem véletlenül).
2016. jan. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
9/12 A kérdező kommentje:
A szüleim nem gondolták, hogy ilyen hosszan elhúzódó gondok lesznek, az, hogy fogszabályzó levételkor fájt a fogam, úgy gondolták, normális és majd elmúlik, ők máshoz értenek, később kiderült, hogy felsértették a fogzománcomat, és azért fáj. Gyerekként én nem indíthattam semmit. Kicsit vigasztal, hogy mostanában hallottam olyan lehetőségről, hogy meg tudják erősíteni a fogzománcot, és egy ismerősöm tud is olyan fogorvost, aki állítólag csinál ilyet.
2016. jan. 22. 16:52
10/12 anonim válasza:
Amennyiben egyetemi oktatókórházban vagy klinikán voltatok, ott lazán elláthatott orvostanhallgató. Azért egyetemi oktató kórház.
Én nem vagyok fogorvos szóval fogalmam sincs, hogy, ott íratnak e alá beleegyezőt,de abban benne szokott lenni, hogy oktatás is folyik az adott intézményben, amibe te beleegyezel. Egyébként pedig engedtétek a "gyakornoknak" gondolom orvostanhallgató, elvégezni a beavatkozást, ez már ráutaló magatartás, egy hallgatólagos beleegyezés.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!