Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzóval tényleg nem...

Fogszabályzóval tényleg nem lehet rágózni?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm mesélte, hogy egy barátja simán rágózik, meg pattogatott kukoricát eszik, vagyis csak evett, de nem történt semmi. Csak szerencséje volt, vagy tényleg lehet rágózni, meg pattogatott-kukit enni? Függő vagyok, és ha lehet fogszabival, akkor ennék :D
2010. márc. 21. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem még nincs, de attól függ bevállalod-e azt, hogy utána tisztogatod. Egyik barátnőm pl folyton rágózik vele mint én, míg másik nem eszik semmi olyat ami belemehetne...
2010. márc. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
értem. köszönöm a választ :)
2010. márc. 21. 20:36
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem volt fogszabályzóm, azért nem érdemes vele rágózni, mert a hátsó fogakra erősített gyűrű, ha nincs rendesen felragasztva lejöhet a rágótól.

2010. márc. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A rágóval inkább az a gond, hogy fogszabályozás közben valamennyire mozgás közben vannak a fogaid, nem teljesen fixek, ezért plusz terhelést nem ajánlott nekik adni. Én 4 évig viseltem fogszabályzót, nem rágóztam és az almát is késsel ettem. A pattogatott kukorica nem gond, csak nehéz kitisztogatni. Egyébként ezeket érdemes megkérdezni a dokitól, ő még ennél is meggyőzőbben el tudja mondani.
2010. márc. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És amúgy ha meg van lazulva, és alvás közben lejön, lenyelhetem? o.o Nem szeretnék fogszabályzót kakálni x'D
2010. márc. 21. 20:43
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, a rágózás legnagyobb veszélye, hogy "leszedi" a fogszabályzót.
2010. márc. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
mármint az a gyűrű.
2010. márc. 21. 20:43
 8/10 anonim ***** válasza:
AZok a gyűrűk hozzá vannak rögzatve egy dróthoz, az meg a brekettekhez, úgyhogy nem hiszem, hogy le lehetne nyelni.
2010. márc. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy nem lehet rágózni.
2010. márc. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én viszont olvastam egy blogban, hogy lehet. mosolyom.blog.hu neki az orvosa ajánlott rágót.
2010. márc. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!