Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megéri önligírozó fogszabályzó...

Megéri önligírozó fogszabályzót viselni a hagyományos helyett?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy rövidebb ideig tart az egész procedúra, akár fél évvel is, és nem fáj annyira amikor a fogak mozdulnak.

Na most ha nem fáj annyira, akkor azt jelenti, hogy lassabban kerülnek helyre, nem?

Valaki hordott ilyet már?


2015. okt. 5. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem jobb. jobban lehet tenni-venni a fogakat, és jó eséllyel nem kapsz gyűrűket sem a hátsó fogaidra. Ami jó. Nekem csak baj volt velük, és tisztítani is sokkal nehezebb mint a tubusokat. Ki is lyukadt a két hatosom.
2015. okt. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen van, In-Ovation C típus. Korábban nem volt "hagyományos" fogszabim, így nem tudom összehasonlítani. Azt tudom, hogy felrakás után 1 hétig krumplipürét ettem tonhalkonzervvel, annyira nem tudtam rágni/harapni. Azóta ez csak az aktiválások után 1-2 napig van legfeljebb. Nem tudom a hagyományosnál ez mennyire durva, elvileg ez gyengédebb, mert folyamatosan aktív amiatt, hogy nem gumik tartják a brekettben az ívet. Viszont az orvosom szerint a hagyományos is tökéletesen jó, ezek csak túl vannak reklámozva a szponzorált fogorvosok által. Ami hátrányt tapasztaltam már fél év után is, hogy a kis kapcsok a breketteken egyre nehezebben nyílnak, egyre többet szórakozik vele a doki, nyilván nem tesz neki jót a 4-6 hetente ki-be nyitogatás. Viszont még így is gyorsabb, mintha egyenként kéne gumizni. Szóval nem tudom, hogy végül megéri-e az árkülönbséget, de hátha más egyértelműbb véleményt ír.
2015. okt. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze a kérdésedre nem válaszoltam...szóval amiatt nem fáj annyira, mert ez a kontroll pillanatától a következő kontrollig folyamatosan aktív, egyenletesen ad le "X" mennyiségű erőt, lassan, de folyamatosan mozgatva a fogakat. A hagyományos fogszabi pedig az első 1-2 hétben ad le "Y" mennyiségű erőt, ami folyamatosan gyengül a következő kontrollig.
2015. okt. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


2., 3. A hátsó fogaidra kaptál olyan gyűrűt, mint amit az első említ?

Egyébként miért döntöttél az In-Ovation C mellet, ha a doki szerint is teljesen jó a régebbi típusú?

Én egyébként hordtam a klasszikus fogszabályzót (roth), csak kellet volna még hordanom, az egyik szemfogam szinte teljesen visszament, de a többi is valamennyire visszacsúszott, és a harapásom sem az igazi a bal felén. Nagy dilemmába vagyok, hisz már egyszer végig jártam ezt az egészet, csak az orvos miatt nem fejeződött be, úgy ahogy kellett volna, mert volt egy nézeteltérésünk, vagy minek is fogalmazzam, most meg kezdhetem, majdhogynem előlről.

Ti milyen idősek vagytok, meddig hordtátok?

2015. okt. 6. 18:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ilyen "mi van ha" típusú ember vagyok és bízom benne, hogy mi van, ha csak a fele igaz a reklámnak és tényleg gyorsabban végzi a dolgát tényleg, nekem az a pár hónap is számít 28 éves fejjel (és ezzel meg is válaszoltam a kérdésed). Illetve azért is döntöttem emellett, mert ebből a fehér verzió sokkal esztétikusabbnak tűnt számomra, mint a hagyományos fajtából. Gyűrűt ugyan úgy kaptam a felső-hátsókra, illetve ívet is a szájpadlásomra, hogy tuti ne mozduljanak el a hátsó fogaim miközben húzzák hátra az elsőket.

Nem tudom meddig lesz még fent, február óta hordom és 1 hét múlva kerül fel az alsó is, amire azt mondta a doki, hogy a vége felé fogja csak feltenni, hogy minél kevesebbet legyen fent, szóval nem tudom...lehet tényleg gyors, pedig nekem jó 1,5 centis felső túlharapásom volt.

2015. okt. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!