Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valakinek távolítottak már el...

Valakinek távolítottak már el olyan felső fogat, ami nehezen hozzáférhető, és csak részben nőtt ki?

Figyelt kérdés

Fogorvosnak ez menne?


Egyszer tettem fel egy kérdést, de az már régen volt, SZTK-s orvos (akit személyesen is ismerek, szóval velem igényessen dolgozik), meg egyébként is sokan dicsérik - szerint a fogam bonyolultabb eljárást igényel mint egy problémás bölcsesség fog eltávolítása.


Sőt akár össze is kellhet varrni a foghelyet, mivel fenn állhat a veszélye, hogy megnyílik a szájüreg, így ő biztos nem vállalja el, és sebész elvállalná (gondolom én) de mikor mondtam hogy adjon beutalót akkor, kb fél óráig mondta a történetet hogy gondoljam át még1x és meguntam.


Van most egy jó orvos, panoráma röngennel néznék meg a fogamat előtte, aztán felmérné, de picit óckodok tőle, mert a sima fogó amivel fogat húznak az körbefogja a fogat. Itt nincs mit körbefogni, akkor hogy lehet kihúzni?


Sokszor meleg a fogam, elég sűrűn vérzik, szuvas, néha meg is dagad, szóval elég ok hogy eltávolítsák. Ugyanakkor szerintem köze van a pajzsmirigy alulmüködésemhez is. / ha nincs más okból is káros, de szeretnék megbizonyosodni róla, hogy nem ez okozza /


Szóval ez egy bonyolult eljárás? Szedtek ki már valakinek benőtt fogat?


2015. júl. 26. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát figyelj.. Nekem részben nőtt ki a bölcsességfogam, szájsebészhez irányítottak. Elmentem hozzá, először egy röntgen kell (majd.. most babát várok) és azt mondta lehet nem egy egyszerű foghúzás lesz. Tehát én ebből azt vettem ki, hogy a röntgenen kiderül de nagyon meglepődtem rajta, ugyanis nem tudom ezt hogy lehetne megfogni, hiszen még nem jött ki teljesen, én nem reménykedtem a sima húzásban.

Egyébként.. nagyon sok hiányzik még neki, hogy kijöjjön legalább annyira, hogy teljes részében áttörje a fogínyt? Utána már nem olyan rossz.

2015. júl. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

90%-ban áttörte a fogyínyt meg annyira nőtt ki a fogam mint pl. egy egér kábeljének a vastagsága. Körmömmel megtudom fogni. Szóval ha mondjuk így ki tudnám tépni valami erővel akkor úgy menne mert megtudom fogni körömmel, szóval kérdés hogy van-e valami hasonló eszközük, ami megtud fogni egy egér zsínorjának vastagságában kintlévő fogat.


Viszont körbe van véve szóval... elég nehézkes hozzáférni, meg főleg hogy fent van rágófog.


A bölcsességfogam szinte teljesen kinött, de az íny még rajta van.

2015. júl. 26. 22:44
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem szájsebészt keress. Még ha úgy tűnik meg tudja oldani is alakulhat máshogy, amikor jó, hogy sebészetileg be tud avatkozni. Sima fogorvos lehet nem is vállalná, azért nem a legegyszerűbb eset.
2015. júl. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

itt össze is varrják ha kell.


meg elég korszerű eszközökben is. Csak az eljárás módja kérdéses.

2015. júl. 26. 23:02
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy kérdést mindenképpen megér akkor ott. Meg röntgen nélkül nehéz rá mit mondani, a gyökerét még nem is tudjuk, hogy áll. Van akinek össze vannak akadva.
2015. júl. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
régebben kb másfél éve le volt röngtenezve, akkor úgy nézett ki mintha picit beleakadt volna a vége a másik fogamba ami előtte van. De nem a gyökér.
2015. júl. 26. 23:09
 7/10 anonim ***** válasza:
Azóta biztos nyomott a többi fogadon annyit, ha már a nagyja ki is tudott jönni. Hát szorítok, hogy sebészet-mentes foghúzás legyen!
2015. júl. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nem nőtt szerintem semmit sem azóta. Évek óta ilyen.
2015. júl. 26. 23:21
 9/10 anonim ***** válasza:
Igazából nem értem a problémádat. Elmentél az orvoshoz, röntgen is készült, mi a baj? Mit mondd az orvos? Ha ő nem tudja kiszedni, akkor nyilván elküld egy szájsebészhez, ahol ezt esetleg egy új röntgen készítése után már ki is operálják neked.
2015. júl. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét bölcsességfogamat ki kellett szedni fent, mert csak részlegesen tudtak kinőni, nem volt hely.

Magán dokihoz járok, aki fogorvos és szájsebész is egyben, az sztk-s fogorvos hentesnek is rossz lenne, de ezt most nem fejtem ki.

Szóval, kellett panoráma röntgen meg 1-1 felvétel a fogakról. Mivel szájsebész, ezért szerencsém volt, mert nem volt egyszerú menet. Erős érzéstelenítőt kaptam, de még így is fájt, nagyon megviselt. Már az elején megmondta, hogy meg kell vágni a fog tövénél az ínyt, mert képtelenség megfogni a fogóval, így megvágta, úgy húzta ki, majd 1-1 öltéssel összevarrta. Szépen gyógyult, nem volt gond vele, de nem leányálom, pedig én már szültem is.

2015. júl. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!