Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A bölcsességfog mindig minden...

A bölcsességfog mindig minden esetben el fog romlani és ki kell szaggatni?

Figyelt kérdés
2008. szept. 2. 12:11
 1/3 anonim válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy nem is kell az összes bölcsességfogunknak "felszínre törni", de általában ami kinől, azt kihúzzák. Nekem csúnyán begyulladt, több alkalommal kellett mennem kezelésre, mire kihúzták. Sajnos elég fájdalmas volt :(
2008. szept. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem. Nekem 18 éves korom környékén kezdtek szép sorban kibújni, és azóta is megvan az összes, épen és egészségesen, pedig már duplaannyi idős vagyok. Az is csak ugyanolyan fog, mint a többi, csak azért romlik el sok esetben, mert eléggé hátul van, és sokan nem veszik a fáradságot, hogy tisztességesen lesikálják, hanem csak tessék-lássék hátranyúlnak egy-egy pillanatra a fogkefével. Szóval ha odafigyelsz rá, semmivel nem lesz rövidebb életű, mint a többi fogad.
2008. szept. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban más a bölcsességfog, mint a többi, hogy azt nem lehet idegkezelni, ha romlik betömik, de ha túl nagy a lyuk, akkor csak húzni lehet.

Egyébként jópár évig kibírják.

2008. okt. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!