Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj a fogam, de ilyenkor az...

Fáj a fogam, de ilyenkor az ügyeleten nem látnak el, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Félek attól, hogy feldagad, begyullad és az elviselhetetlen fájdalom, és nem fogják kiműteni hétfőn vagy kedden a sz.sebészeten... Megelőzhetem valahogy ezt?

2015. jún. 13. 08:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem látnak el ma? Miért?
2015. jún. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az ügyeletnek az a lényege hogy hétvégén is ellátnak... merre laksz? Állítólag szegfűszeget lehet rágcsálni, de valami fertőtlenítős öblögetés is jó ötlet.
2015. jún. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Bp-en ellátnak. Éjjel-nappal.
2015. jún. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szegfűszeg, az tényleg segít a fájdalom ellen. Meg fertőtlenítő öblögetés.
2015. jún. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Mert 2 éve mikor begyulladt a tömött fog, azt se látták el úgy kellett könyörögni anak a nőnek, aztán annyit csinált fúrt a gyökércsatornába egy lukat, és kész. Aztán hétfőn végre kihúzta a dr-nőm...

Most is hasonló a helyzet. Gyökérkezelt első fog amit így is úgy is ki kell venni. Hétfőn csinálta, de csak most kezdett el fájni éjjel, mondjuk reggelente így is egész picit be volt dagadva az arcom. Még nem fáj nagyon, de enem is akarom, hogy jobban fájjon. Én elviselem a lábfájást, a teniszkönyökem, a menstruációs görcsim, fejfájást is elviselem csak a fogam meg a fülem ne fájjon, nem akarok a környezetem agyára menni, azt a fájdalmat nem bírom elviselni. Nem írom le milyen voltam a múltkor is.

Szegfűszeg, hideg borogatás, kamilla trükkökkel kibírja hétfőig vagy keddig?

2015. jún. 13. 09:10
 6/16 A kérdező kommentje:
Ja és van Cataflamom is meg asszem valamerre Algopirin. Éjjel azt vettem be, hogy ne ébredjek meg ha fájna.
2015. jún. 13. 09:10
 7/16 A kérdező kommentje:
Röviden: Amelyik fogam fáj most hétfőn lett gyökérkezelve, kiidegelve. Ki kell műteni hétfő-kedd tájékán. Ügyeleten meg nem fogják kiműteni, mást meg mit csinálnának vele?
2015. jún. 13. 09:13
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha jó a gyökérkezelés, nem szabadna fájnia.

Mi baja lehet?

Donalgin jó rá.

2015. jún. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Flector Rapid 50 mg granulátum - 4 óránként 1 tasak.

Fogászati ügyeleten tényleg nem látnak el! Akkor sem látnának el, ha egyszerre 20 fogad fájna!! Hétfőn pedig húzasd ki a fogadat, ha lehetséges. Egymérsékelt gyulladásnál (..,ami "kívülről" nem feltétlen látszik) 2 ampullás lökettel kibírható még. Ha normálisan gyulladt, akkor előbb gyógyszerezés és aztán kuka. Sok szerencsét!

2015. jún. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
És az vényköteles? Mert ilyenkor nincs sehol doki aki írjon nekem vényt, azért kérdem.
2015. jún. 13. 09:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!