Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt fogra szoktak...

Gyökérkezelt fogra szoktak tenni koronát vagy hidat?

Figyelt kérdés

2015. jún. 8. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, ha szükséges.
2015. jún. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Most már mindent tudnak, csak pénz kérdés. Csináltak nekem olyat is, hogy gyökércsatornába kerámiacsapra építettek koronát. Van onlayem is.Fog egyik feléhez kb 1 cm3-es kerámia lett hozzáragasztva, úgy hogy nem látom fényben sem a határt.
2015. jún. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Persze, minden további nélkül.
2015. jún. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Kenéz János válasza:
Sőt! Valamelyik doki ki is gyökér kezeli valamennyi korona alá kerülő fogat.Nekem is így csinálták.
2015. jún. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nekem tettek, 2 év múlva fogastól tört ki, mert jóval gyengébb a gyökérkezelt fog
2015. jún. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#4


Épeszű doki nem gyökérkezeli azokat a fogakat még korona alatt sem amelyeket nem kell! A gyökérkezelt fog sérülékenyebb, rövidebb "élettartamú". Csak simán lecsiszolják a fogat ha nem szúvasodott a gyökérkamráig, nem gyulladt be a gyökere vagy nem sérült meg pl. egy erøs ütés következtében. Magyarán ha nem kell, nem gyökérkezelnek.

2015. jún. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És hogy a kérdésre is válaszoljak igen, szoktak azért, hogy védjék. Valamint sok esetben esztetikai okai is vannak mert a gyökérkezelt fog könnyen elszíneződik.
2015. jún. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet rá rakni, igen.

De pusztán azért, mert gyökérkezelték, nem szükséges.

2015. jún. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én csúnyán pofára estem biciklivel, mert első fékkel akartam megállni, ami sikerült is... Fejjel vagy foggal a betonba. Egyikből fönt tört le egy darab, annak a röntgenen ép a gyökere, másikon nem látszik semmi, az meg a gyökércsúcsnál van eltörve. Mindkettő gyökérkezelni akarják, a félbetörtet, ugye a szájsebészeten fogják csinálni. Ami fent tört le arra akar a dr-om koronát tenni.
2015. jún. 20. 16:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Ilyen súlyos döntésnél érdemes több szakvéleményt is kérni. Nekem konkrétan 4 fogorvos 3 különböző szakvéleményt szokott adni, tehát 2 azonos véleményen van, és a jó érzéseim is evvel a 2 által is mondott verzióval kapcsolatban szoktak lenni.
2015. jún. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!