Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogeltávolítás feltárással?

Fogeltávolítás feltárással?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Miben más ez a sima fogúzásnál? valóban jobb mint a sima? Sajnos hiába húzták a fogamat bő háromnegyed órán keresztül nem jött ki, így feltárással fogják kiszedni. Olvastam hogy ezt csinálhatják vésővel vagy fúróvalo. A fúrós verzió jobban megnyugtatna. Így is rosszul lettem miközben próbálták kihúzni a fogamat, nagy trauma volt. Ez az első fogeltávolításom.


2015. jún. 1. 08:43
 1/5 anonim ***** válasza:
És gondold el, hogy 32 foga van az embernek -4 bölcsesség után is marad 28 standard. A magyar felnőtt lakosság fele 50 éves korára már valamilyen protézist hord hosszú távon. Hányszor meg hányszor fogod te is átélni ezt a "traumát" még... (ez csak vigasztalás akart lenni)
2015. jún. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem van tapasztalatom ezzel kapcsolatban, ki nem nőtt fogamat távolították el.

Jobb helyeken ez úgy zajli, hogy felvágják az inyedet, majd a fog és a csont közé erős levegőbefúvással a fogadat eltávolítják a csontról, utána marad a gyökért, azt nem tudom mivel csinálják, érzéstelenítenek, de attól nagyon nagyon kellemetlen, hiába mondják hogy nem fog fájni, nagyon fog fájni. Ennyit tudtam, a többihez, ahhoz, hogy hogyan távolítják el a foggyökeret nem tudok segítséget adni.

2015. jún. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hát legutóbb a feszülős érzés mellé volt egy iszonyúan szúrós érzés is. Nem bírtam elájultam közben aztán egy óra után nem akartak tovább kínozni. Elvileg a bölcsességfogam akadályozta a kihúzásban. Lényegében csak gyökér van a fog felső része nincs meg. Van egy érzésem, hogy vésés és kalapálás lesz, már msot borzongok tőle. Szörnyű hogy ezen a félelmen nemtudom magam túltenni férfi létemre. :(

2015. jún. 1. 12:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Figyelj egy jó tanács, ha érzed, miközben nyomja be az érzéstelenítőt és folyik ki, akkor szólj neki. Magánorvosomnak addig nem hagytam, amíg nem lőtt be még egy kis extrát mikor kifojt.
2015. jún. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most hogy ezt mondod amikor a szajpadlasomba kaptam a szurit olyasmi erzes volt mintha kicsopogott volna. Lehet ezert fajt es szurt akkor.
2015. jún. 1. 13:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!