Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás előtt hogyan nyugtass...

Foghúzás előtt hogyan nyugtassam magam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Túl vagyok már gyökérkezelésen szinte mindenen de a jobb felső 7es fog sajnos menthetetlen holnap 9:30 kor húzzák magándokinál, de rettentően félek tôle. Már most hányingerem van és a savam a torkomban. A fog levan törve tövig aztmondták a fogónál humánusabb módon mégpedig úgy csinálja majd, hogy korbevájja és kiemeli a fogat. Na már most ettől rosszul vagyok, de utána olvastam és a húzás utáni dolgoktól még jobban félek. Ha nagyon szorítom a számat akkor "szájzár" és nemtudom kinyitni, nem áll el a vérzés, begyullad, nagyon fájni fog...szóval rettenet állapotban vagyok, mit tanácsoltok hogy nyugtassam le magam??



2015. máj. 27. 11:09
 1/7 anonim válasza:

először is, nyugodj meg, sajnos ez egy elkerülhetetlen dolog, túl kell esni rajta.

én 2 húzáson vagyok túl, élek, nem kaptam szájzárat, elállt a vérzés, nem gyulladt be és a fájdalmat is túl lehet élni. :) biztos vagyok benne, hogy írnak majd fel neked fájdalomcsillapítót amit utána szedhetsz ha szükséges. én Donalgint kaptam és nagyon bevált.

ne izgulj, hipp hopp túl leszel rajta. addig is, foglald el magad valamivel ! nézz egy jó filmet, ne őrlődj ezen egész nap, felesleges :)

2015. máj. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jaj nem kell parázni. Nekemis volt egy fogam, amiből csak a gyökér volt meg szinte és igaz szájsebész, de olyan szépen kihúzta, hogy csak na! Kaptam injekciót és fájdalmat nem éreztem, viszont azt igen, hogy történik valami a számban, de nem fájt. Összevarták és szépen meggyógyult, pár nap múlva kiszedték a varratokat, az sem volt vészes.

Ha vágnak sem lesz semmi extra. Az is ugyan úgy szépen befog gyógyulni. Én nem olvastam előre ez ügyben, de nem lett se szájzáram, se gyulladás, semmi.

Amúgy minek szorítanád a szád? Kitátod, annyira tartod, hogy a fejed, hogy a székbe maradj :) Nem gáz majd meglátod! Utána te is rájössz. Inkább ez a pár perces kellemetlenség, mint az évekig tartó fogfájás!

2015. máj. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A foghúzás legrosszabb része az előtte beadott érzéstelenítő, ha azon túlvagy már nem fáj semmi, ha a doki ügyes. Tapasztalatból írom. Kitartás. Mondjuk én szájsebészhez mentem magánba, de nem volt kételyem, pedig nagyon félős vagyok, nem egyszerű eset. Arra gondolj, hogy utána mit hogyan fogsz csinálni, tervezz el mindent, engem ezek a gondolatok nyugtattak kicsit. Kitartás.
2015. máj. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Beinjekciózzák, és nem fog fájni, csak kicsit furcsa lesz. Erre gondolj, hogy a mai technológia mellett nem fog fájni.


Egyébként nem vájnak körbe semmit, van speciális fogó, a gyökérfogó, amivel meg tudják fogni, és ugyanúgy kiszedni, mint egy ép(ebb) fogat.

2015. máj. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, túl vagy rajta? Mesélj milyen volt? Nekem is szájsebészetre kell mennem. Sima foghúzásom már volt, de ez biztos tovább tart. Én is nagyon félek!
2015. máj. 28. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat most fogok menni 9:30ra. Hát nemtudom mikor izgultam így utoljára az életemben. :(

2015. máj. 28. 08:23
 7/7 A kérdező kommentje:
Egy oraig probalta kihuzni de nem hajlando kijonni a fog ugyhogy kedden szajsebesszel egyutt esnek neki. Egyebkent ez a feszito erzes kozben katasztrofalis. :/
2015. máj. 28. 11:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!