Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon félek, mit tegyek?

Nagyon félek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Pár napja fáj a fogam és duzzadt is körülötte de nem merek elmenni ki húzatni mert úgy emlékszem hogy egyszer már volt ilyen és nem nagyon hatott az érzéstelenítő...és azt hittem ott halok meg mikor húzták...ordítottam,sírtam, és amikor kijöttem mindenki bámult...bár az nem is érdekelt de nagyon fájt...

Szerintetek mit tegyek? Ez se fog el zsibbadni? vagy lehet kérni dupla érzéstelenítőt? :( most szedek rá gyulladás csökkentőt de nem hat :(


(L/19)



2015. máj. 23. 11:46
1 2
 1/12 anonim válasza:
Szerintem szedd össze magad mert sok baj adódhat belőle ! Akár kórház is lehet a vége !!
2015. máj. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Melyik fogról van szó?

Lehet, hogy elég a gyökérkezelés.

2015. máj. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
lyukas is vagyis ilyen fekete csík van benne meg le van töve kicsi belőle és ott is szürke :( bölcsesség fogam melletti :(
2015. máj. 23. 12:32
 4/12 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, altatást is kérhetsz, bár ezt csak egészen speciális, minősített esetekben alkalmazzák.

(Az én fogorvosnőm nevetve mondta egyszer, hogy ő csak értelmi fogyatékosokat hajlandó altatni, de akkor már megcsinál nekik egyszerre 5-6 fogat is.)

2015. máj. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A gyerekek másként fogják fel a fájdalom mértékét, hajlamosak a tudatukban eltúlozni azt. Főleg ha a kevés élettapasztalatukkal még nincs mihez viszonyítaniuk.

Az érzéstelenítő hatását pedig csökkenti ha a beteg ellenkezik és hisztizik, mert az izmok befeszülésével nem tud szétterjedni.

Tudom hogy nehéz, mert az orvosnál mindig kiszolgáltatott helyzetben van a beteg, de ha bízol az orvosban és tudatosan elhiszed hogy hatni fog, akkor tényleg hatni is fog. Szükség esetén persze kérhetsz még egyet - biztos ami biztos. Akármilyen kezelést is csinálnak (foghúzás, gyökérkezelés - jobb lenne megtartani azt a fogat), érezhetsz véres ízt, kaparászást, nyomogatás, recsegést is de egyik sem azonos a fájdalommal (a gyerekek persze ezeket is a tudatukban fájdalomként élik át). Az is lehet hogy az első alkalommal csak antibiotikumot írnak fel, hogy levigye a gyulladást.

Egyébként sürgős lenne megcsináltatni, jobb ha nem halasztgatod. Elmehetsz fogászati ügyeletre is: írnak fel gyógyszert, és ha kell érzéstelenítve megnyitják a fogat (húzásba ritkán egyeznek bele). Kedden pedig mindenképp menj el a fogorvosodhoz. Ne várd meg míg feldagad az egész arcod vagy a gyulladás komolyabb károkat okoz.

2015. máj. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egy hete pontosan ugyan ezen mentem keresztül múlthét kedden elkezdett fájni, elmentem fogorvoshoz, hogy hát röntgenezzük meg mert nem lát semmit mert tömött fog volt. A röntgen csütörtökön volt de nekem már szerdán hihetetlenül elkezdett fájni a fog majd bele haltam és több napon át enni inni alig tudtam antibiotikumot kellett szednem ha ittam akkor 2 perc múlva a párnába üvöltöttem mint a hülye úgy fájt azt hittem sose élem túl, pár nap múlva az antibiotikum kezdett nagyon lassan hatni mire elfogyott egy doboz azaz 1 hét eltelt már egész kicsit fájt, elmentem ezen a héten csütörtökön a fogorvoshoz, és hát kihúzás mellett lett döntve mert már így is volt egy nagy tömés. 2db érzéstelenítőt kaphatsz maximum rám se hatott eddig az érzéstelenítő mikor fogam tömték mind a 2db ot megkaptam és azt hittem széttöröm a fogorvosi széket elképesztően fájt. De így hogy antibiotikum kúrával nem volt gyulladt a fog 1 érzéstelenítőt kaptam, az ég világon semmit nem éreztem, de úr isten ahogy tépte rángatta a fogat komolyan rossz volt mert olyat kell elképzelni mintha vágnák le a kezded de nem fáj. Szóval rossz volt a látvány meg a hang, de csak megadta magát a fog. Már remélem gyógyulófélben van még fáj a helye, de gond nélkül eszek iszok. És kezd el szépen betömetni a még menthető fogaid jobban jársz. Egy tömész 10 perc kellemetlenség egy begyulladt fog amit ki kell húzni az 1 hét szenvedés és még 1 hét gyógyulási idő. Ezentúl inkább összeszorítom az öklöm aztán fúrja tömje be de én több fogamat nem fogom adni inkább megóvom és rendesen fogom mosni.
2015. máj. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tegnap óta szedek 1 fajta gyógyszert amit barátnőm ajánlott és egyáltalán nem fáj a fogam, eszek, iszok és ha megnyomom akkor sem fáj. Anyukám azt mondta hogy lehet kezd elhalni benne az ideg..mert már amúgy is régóta rossz... még kicsit piros körülötte...de ma is csak reggel vettem be és még most sem fáj... remélem elmúlik a gyulladás, vagy legalább tényleg el hal az ideg és akkor megnyugszom. ami meg még lyukas de nem fáj minél előbb betömetem, nem akarok még 1x így járni :\
2015. máj. 24. 19:37
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezt meg valoszinuleg lehet gyokerkezelni, menj el vele orvoshoz. Ha tenyleg a fogad faj es nem a foggyoker koruli szovetek, akkor ha most nem.kezelik, evek alatt nagyon csunya gyulladas alakulhat ki korulotte.
2015. máj. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
hát a fog is meg a gyökérnél is fáj/fájt.
2015. máj. 25. 10:06
 10/12 anonim ***** válasza:
Ráharapásra fáj?
2015. máj. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!