Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Drága fogszabályzás?

Drága fogszabályzás?

Figyelt kérdés
Voltam fogorvosnál Aki aztmondta hogy olyan 450-500 ezer lesz összesen 2 évre felosztva. Tudni kell hogy az álkapcsomat is állítani kell. 2 tejfogamat is kikell huzni azért nemestek még ki mert alatta a csaontfog beékelődött a másik fogamba. Aztmondták még hogy késöbbiekben kikellesz huzni Majd 2 bölcsességfogamat is. Már csináltak egy röntgent ami 5000 ftba került és aztmondták hogy ívenként 110 ezer, a lenyomat pedig 30 ezer. Jah és 15 éves lány vagyok. Azt szeretném megkérdezni hogy reális e az ár és hogy nincsen esetleg valami támogatás hogy olcsobb legyen.

2015. máj. 17. 14:36
 1/5 anonim válasza:
Nekem több éve volt fogszabályzóm,igaz nekem elvileg csak görbén álltak.Időközbe húztak ott nekem tejfogat is.Kb.jártam 4 évet,és ennek a negyedébe sem került.Nálunk a cseréért(tudod amikor azokat a színes gumikat leszedik),azért fizetni sem kell.
2015. máj. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az ívenként 110 ezer teljesen normális ár, máshol is ennyi vagy még több is, ezzel már 220 ezernél járunk.


Aztán aktiválás kb havi 5000 (azt nem tudom, hogy ez ívenként van-e vagy sem), szóval tegyük fel csak 1 évig lesz fent ez +60 ezer, már 280 ezer.


2 tejfog eltávolítása is van 12-15 ezer, már kb 300 ezer, és akkor még ott van a lenyomat ami 30k és a bölcsességfog ami ahogy nézem jó 30-35k (gondolom darabja), szóval a 450-500 kicsit soknak hangzik, de a 400-at simán eléri az egész (ha meg több, mint 1 évig kell akkor már majdnem 450k).


18 alatt úgy tudom van kedvezmény.

2015. máj. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Majd még elmegyek egy másikhoz ha ottis ekörüli akkor folytatom az elsőnél. A kedvezményt pedig említeni fogom.
2015. máj. 19. 19:56
 4/5 anonim válasza:
18 alatt van valami támogatás. öcsémnek nemrég rakták fel, alsó - felső összesen 80ezer körül volt. meg egyszer valamire 800ftot fizetett. neki is kell fogat húzni, mostanság megy majd szájsebészetre. mélyharapása is van, arra is kapott magasítót.
2015. máj. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A TB támogatja a fogszabályozást, így, ha nem magánorvoshoz mész, úgy olcsóbb. Szerintem az általad említett összeg max. felét kell kifizetni. Legalábbis 10 éve így volt, azóta el nem tudom képzelni, hogy emelkedtek volna az árak, elvégre erre szükség van és kész.
2015. máj. 21. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!