Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fekvő bölcsességfogat hogyan...

Fekvő bölcsességfogat hogyan húznak ki? Szájsebészet? Csak a fele van kinn, mivel fekszik! Nagyon fajdalmas lesz?

Figyelt kérdés
2015. máj. 14. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen.Kiműtik.A műtèt nem fàj csak ha kimegy az èrzéstelenìtès.
2015. máj. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, szájsebész fogja végezni. 1-2 hétig nem lesz túl kellemes, de azt is ki lehet bírni. Nekem 2 fogamat már kihúzták. :)
2015. máj. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 szamo77db ***** válasza:
70%
Az enyémet teljesen elfedte az íny, melyhez hozzá is volt nőve. Két injekció után felvágták az ínyemet, letolták és kifűrészelték a fogam. Nem éreztem semmit. Másnapra az érintett oldalon feldagadt az arcom, de ezt előre jelezték a szájsebészeten, hogy ne ijedjek meg tőle. 6 vagy 7 öltést tettek bele, melyeket egy hét múlva szedtek ki. Elég érzékeny a helye. A műtét kb. 30 percig tartott.
2015. máj. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 szamo77db ***** válasza:
70%
Elnézést, az állkapocs csont és a vízszintes helyzetben fekvő bölcsességfog volt össze nőve. Ezért is kellett fűrészelni, mert fogóval nem lehetett eltávolítani! Bocsi!
2015. máj. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Fürèszelős csak ilyesztegeni akar azèrt hasznàlja a "fűrèszelès"szòt.
2015. máj. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem én..koszi :D Akkor ezt már "sima" fogorvos nem vallalja? Vagy embere válogatja? Köszönöm az eddigi válaszokat!
2015. máj. 14. 21:14
 7/11 anonim ***** válasza:
Szájsebészet. Nekem is ugyan ez van, de nem fűlik a fogam hozzá, hogy kiműttessem. Majd akkor elmegyek, amikkr majd bszrok a fájdalomtól :-D
2015. máj. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 szamo77db ***** válasza:
70%
Nem ijesztgetni akarom a kérdezőt, nekem az orvosok mondták, mielőtt hozzá kezdtek, hogy fűrészelni kell, mert össze van nőve a fog és az állkapocs csont! Egyetlen darab volt, érted? Ezért nem lehetett húzni! El kellett választani őket! Egyébként a fűrész olyasmi, mint a fúró, csak kicsit görbe a vége. És ugyanúgy sűrített levegő hajtja. Olyasmi hang és érzés, mint mikor tömés előtt fúrnak egy fogat. Ja, és először RTG készült, hogy lássák, mi van, hol van pontosan!
2015. máj. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 szamo77db ***** válasza:
70%
És ezt sima fogorvos nem csinálhatja, csak szájsebész! Ne félj, kedves kérdező, el lesz érzéstelenítve. Másnap fáj a műtéti terület, de akkor már túl leszel az egészen, könnyebben viseled!
2015. máj. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben a "fűrészelés" nem kamu. Ez azt jelenti, hogy mivel félig a csontban van a fog, a szájsebésznek muszáj elfúrnia valamennyi csontot a fog körül, hogy ki tudja húzni. Nekem is így szedték ki, az egyik alsót. Nem volt kellemes, de túlélhető. Alul szarabbul lehet érzésteleníteni, ez van. Utána nagyon kell vigyázni a sebre, mert könnyű csonthártyagyulladást kapni, azt inkább nem részletezném, milyen.
2015. máj. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!