Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lehet ez és mit lehet tenni?

Mi lehet ez és mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Pár éve be lett tömve az alul, bal oldalon, középen lévő, "6-os" fogam... Az előtte és mögötte lévő szintén be van tömve. Ez a bizonyos fog sose volt a tömés után fájdalommentes, egyszer be is gyulladt, de nem lett gyökérkezelve, csak újból gyógyszeres tömést kapott, majd véglegeset... De persze az sem segített, pár hónapja már érzékeny az előtte lévő fog és őközötte lévő terület. Eddig az hittem, talán lyukas ott, közötte.

Két hete aztán, a fog mellett egy púp kezdett nőni... Eleinte rózsaszín volt, aztán kezdett olyanná változni, mint egy pattanás, sárga volt, mintha genny lenne benne. Sajnos húsvét volt, és a fogorvos még azután is szabadságon volt, így nem tudtam annyira hamar menni. Közben házi praktikákhoz folyamodva sós vízzel öblögettem, mert olvastam valahol, hogy az elpusztítja a baktériumokat, és tényleg mintha kisebbedett is volna a púp. Amikor eljutottam a fogorvoshoz, nem is tudták, hogy mi az... Azt mondták, nem olyan, mint egy fistula. Azt kérdezgette, nem sértettem-e meg valamivel, de én ilyenre nem emlékszem. Később meg is lett röntgenezve a terület, és a gyökereknél tényleg nem volt elváltozás. A két fog közötti fájásra azt mondta, be van gyulladva az ínyem, azért fáj. Így minden, amit tett, annyi volt, hogy bekente az ínyem valami sárga folyadékkal, és azt mondta, ha nem múlik el az érzékenység, ki kell húzni a fogat. Megkérdeztem, nem lehetne-e gyökérkezelni, de azt mondta, ezt itt nem lehet megcsinálni, ilyen eszközökkel, csak géppel, maszek orvosnál. -.-

Azóta itthon is próbálom ecsetelni ilyen Glycosepttel, de nem sok sikerrel. Ugyanolyan érzékeny és a púp nemhogy elmúlna, de mintha nagyobb lenne... Mi lehet ez? Mit csináljak az ínyemmel, hogy ne legyen érzékeny? Szerintetek tényleg nem lehet gyökérkezelni, vagy csak nem akart magának macerás munkát csinálni?



2015. ápr. 18. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát mindenképp kérdezz meg még 3 másik orvost, hoyg mit mondanak!

Szerintem bemegy az étel a fogak közé, azért gyullad be az íny. Igen, fájhat az íny, haosnlíthat lyukasfog-érzésre!

Ilyet, amilyet a dokid mondott, akkor szoktak mondnai, ha nem értenek ahhoz, amit tenni kéne.

Nehogy úgy engedd kihúzni, hogy 4-ből legalább 2 orvos nem azt javasolja - a másik 2, annál rosszabb megoldás ellenében.

Nekem minden drasztikus fogbevatkozásnál utólag kiderült, hoyg ökörséget mondott/csinált az orvos.

2015. ápr. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Először azt hittem, csak poénból írod, hogy kérdezzek meg 3 másikat, de lehet benne valami. Ha nem múlik el, márpedig nem fog, muszáj lesz valaki máshoz elmenni. :/ De egyébként én nem akarnám, hogy kihúzzák...
2015. ápr. 18. 23:35
 3/6 A kérdező kommentje:
Várom a válaszokat!!!!!
2015. ápr. 19. 19:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként Budapesten elérhető Számodra a Széll Kálmán tér? Ott rendel a fogorvosom, és nagyon ért ezekhez a dolgokhoz, hogy mitől vannak ezek a fájdalmak. Még akár telefonon is mond hasznosat, a konzultáció pedig ingyenes még személyesen is. Ő lenne az egyik, akit megkérdezhetnél. Aztán nagyon jót hallottam még a Csiszár Róbert nevű biofogászról - hasonló okokból.
2015. ápr. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy gyökér körüli gyulladás vagy ciszta. Minden jel és előzmény erre utal, de ennek látszania KELL a röntgenen. Élesen körülhatárolható sötétebb folt a gyökér körül. Menj el egy igazi fogdokihoz, ha van pénzed akkor a Budapest Dental-t ajánlom sok szeretettel, Dr. Mák Edina egy angyal és nem mellesleg kiváló szakember.
2015. ápr. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sajnos elég messze lakom Budapesttől :'(

Egyébként úgy fájt, amikor azt a gumilapot lefelé kellett nyomni a számban, lehet, hogy nem is tartottam jól, vagy valami, és elcsúszott. Az asszisztens meg is jegyezte, hogy milyen pici gyökerei vannak a fogaimnak, de az orvos mondta, hogy csak a röntgen volt ferde...

2015. ápr. 22. 01:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!