Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogfájásra valamit tudtok...

Fogfájásra valamit tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

keresgéltem a neten,de nem találtam olyan sok dolgot számszerint csak egyet:szegfuszeg olajat.

tudnátok olyan "dolgokat" irni ami enyhíti a fogfájást? lehetoleg olyat amit gyogyszertárban meglehet venni vagy akár itthon is megtalálhato!


2015. márc. 24. 11:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

mihamarabb menj el fogorvoshoz, nekem is eleinte csak fájdogált majd annyira fájt hogy a fülemre ment és nem múlt el így mehettem a dokihoz aki kikapta és megmondta hogy ha később mentem volna ki kellett volna kalapácsolni.. szóval ne halogasd.. a kalapácsolás rosszabb mint a fogfájás.

Egyébként langyos sós vízzel öblögetés nálam bevált.

2015. márc. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Koszi

elfogok menni csak valami olyan dolog kéne ami enyhíti a fájást mert már a sírás kerulget annyira fáj.

koszi az otletet!

2015. márc. 24. 11:12
 3/12 anonim ***** válasza:
Öblögetés hideg vízzel. Voltaren Dolo kettesével.
2015. márc. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Tényleg menj el mihamarabb doktorhoz! Addig pedig öblögess zsályateával, elég erős gyulladáscsökkentő hatása van.
2015. márc. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem anyukám meleg sót tett az arcomra/fülemre, mikor a fogam vagy a fülem fájt.

Fogsz egy serpenyőt, beleteszel egy jó adag sót, és alaposan felmelegíted. Mikor elég meleg, beletöltöd egy kis zsákba, kendőbe, vagy valamibe (én legutóbb egy tiszta zokniba töltöttem amit már nem használok). Vigyázz, mert hamar átforrósodik, meg ne égesd magad! Mikor beletöltötted, bugyoláld be még egy kendőbe, meg ne égessen, és úgy tedd az arcodnak arra a részére, ahol fáj a fogad. Teljesen nem mulasztja el a fájdalmat nyilván, de nekem segített. :)

Viszont igaza van a többieknek, minél előbb orvos! Akut eseteket el szoktak vállalni hamar.

2015. márc. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A szegfűszegolaj tényleg baromi jó. Ha nem tudsz hozzájutni, egy-két rendes szegfűszeget is szétrághatsz (természetesen nem a fájós fogaddal), szétoldódik a nyáladban és lezsibbaszt mindent. Torokfájársa is jó.
2015. márc. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én csak egy éjszakát bírtam ki ilyen fájdalommal, reggel futottam a fogorvoshoz, de éjjel hisegvizes borogatást tettem az arcomra és az segített, ha tudsz szerezni Donalgint, az is elmulsztja pár órára, de jobb lenne ha még ma elmennél, mert lehet szörnyű éjszakád, akkor mindig jobban fáj.
2015. márc. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

kiprobáltam a meleg vízzel oblogetést,szájviz,sos vízzel oblogetést,a tea filterest és egyik sem vált be. késobb kriprobálom a szegfuszeget.

Az orvosnál kihuzzák a fogamat?

Igazábol most ugy érzem az idegekbe szur bele.

valamit még tudtok mondani ami hatásos lenne?

2015. márc. 24. 18:49
 9/12 anonim ***** válasza:
akkor lehetséges hogy foghúzás lesz! hát legfeljebb addig valami jó erős fájdalom csillapító.. többet én se tudok mondani
2015. márc. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Hadjuk már az ilyen szegfűszegeket... meg a sós vizet.. Flectort beveszed kis vízzel, ráteszed a fogadra, 5 perc mulva nem fáj semmi ;)
2015. márc. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!