Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyulladt fog erőltetett...

Gyulladt fog erőltetett kihuzása után mennyi idő, míg teljesen lemegy a duzzanat és elmulik a fájdalom?

Figyelt kérdés

Fogorvos beletörte, másnap a szájsebész kiszedte, rettenetesen fájt, akkor derült ki, h borzasztóan gyulladt, Mivel gyökérkezelt vokt, ezért nem éreztem előtte fájdalmat. Varrni is kellett.

1. nap fel se tudtam kelni

2-4. nap éreztem a genny ürülését (édeskés, fura szagu)

5. nap az enyhe duzzanat lohadni látszik

Ma van a 6. nap, de még mindig fáj, és duzzadt, bár ma először nem vettem be fájdalomcsillapítót (eddig)

2 nap mulva szedik a varratokat.

Nincs orvosom, sztk-ban huzták.


2015. febr. 15. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:
mivel erős sérülés érte ott a dolgokat hetegik is fájhat,duzzadt lehet
2015. febr. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Borogasd az arcod, kicsit csökkenti a gyulladást, ha a varratot kiszedik, akkor már kicsit könnyebb lesz.

Gyógyszert nem kaptál? Szoktak felírni Dalacint ha nagyon gyulladt a fog.

2015. febr. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem írt fel semmit, csupán a kamillás sebtisztítást javasolta (de hogy hányszor egy nap, arra nem tért ki)

A hideg borogatást próbáltam, de nagyon rosszul esik, belehasított az éles fájdalom, ellenben a meleg borogatás kifejezetten használt, még a fájdalmat is megszünteti. Remélem, nem ártok vele...

2015. febr. 15. 15:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!