Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvosnál voltam gyökérkezel...

Fogorvosnál voltam gyökérkezelésen és véletlenül este kiszedtem a gézt! Az nem baj? Vagy baj? Lessz valami bajom?

Figyelt kérdés
2014. dec. 9. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Befertőződik, inkább menj vissza, hogy tegyenek bele új gézt.
2014. dec. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezexerint nem mindenhol tömik be ideiglenesen? Megint tanultam valamit :)
2014. dec. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Épp ma mesélte egyik ismerősöm is, hogy neki is valami vattát raktak bele gyökérkezelés után. Természetesen körzeti fogorvosnál volt, nem magán. Nyilván nem a hozzá nem értés miatt van ez, csak gondolom nem jut az ilyen helyeken pénz ideiglenes tömés készítésére, pedig ez így nekem is elég hihetetlen megoldásnak tűnik, hogy nincs semmi szilárd dolog ami lezárja a fogat a kórokozók elől...
2014. dec. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gráner andrás válasza:
Véletlenül már pedig semmit nem lehet sem kiszedni, sem megváltoztatni, csupán csak akarattal vagy tudatlanságból történnek dolgok! A fogorvosnak legfeljebb újra kell kezdeni, ha benne kellett volna maradni annak a mit oda berakott! de az is lehet, hogy nem kezdi újra, csak kiöblíti és fojtatja a kezelést! Aki így áll hozzá annak úgy is teljesen mindegy. TENGERPICI
2014. dec. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
heeeee te gráner andrás miaz hogy így áll hozzá?hmmm?okosan!!
2014. dec. 12. 14:59
 6/6 evribodri válasza:
Semmi gond nincs vele. Sőt! Direkt azért nem szoktak azonnal a gyökérkezelés után ideiglenes tömést sem betenni, mert egy egyszeri "takarítással" nem tudja a doki az összes gennyes, gyuladt részt kikezelni. Azaz ha betömi és a gyulladási folyamat tovább tart, akkor újra fájni fog. Lehet, hogy ma "szigorúbb" a helyzet, (meg hát akkor sem volt jellemző minden dokira,) de kb. húsz éve volt olyan gyökérkezelésem, hogy a doki a kezembe nyomot egy kis spirális tűt, hogy ha kajáláskor kijön a vatta, (kijött), akkor fogmosás előtt azzal tisztítsam ki saját magamnak a lukat, hogy a kajamaradék ne tömje el, tudjon "szellőzni", öntisztulni. (Erre a fogpiszkáló sem jó, mert azzal csak beljebb nyomod a kaját, pont elzárod a szellőzést.) Egy hét utánra rendelt vissza, gyógyszert fecskendezve a lyukba kitisztította, fertőtlenítette és még csak akkor tett bele ideiglenes tömést.
2014. dec. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!