Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mikor van szükség gyökérkezelé...

Mikor van szükség gyökérkezelésre, és hogyan zajlik le egy ilyen beavatkozás?

Figyelt kérdés
Fogorvosi véleményeket szeretnék kérni, ha lehetséges. Van egy fogfályásom, és nagyon stresszes vagyok, van valami tanács itthonra, ...ha nincs lehetöségem még fogorvoshoz menni? féléve kezdődött egy fogfályásom elmult és nagyon ritka nap fályt, de 1honapja nincs fálydalmam, tudom rég kellett volna már menni, de nem mertem... ott tartok, hogy muszály,mert tegnap nagy belenyilalásom volt hidegre naggyon érzékeny, és nemtudom mit tehetek addig, mig lessz időm elmenni ...

2014. dec. 2. 15:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Legyen időd elmenni, ne húzd az időt. Nem javul meg magától. Akkor van rá szükség, ha a szuvasdás leér a gyökerekig. Semmilyen fogászati beavatkozás nem fáj (pontos j-vel!), mert érzéstelenítik. Kifúrják, tűkkel kiölik az ideget, visszatömik, először csak ideiglenesen, aztán véglegesen. Előfordul, hogy többször kell menni.
2014. dec. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

először is az fáj nem fály :D:D. a többit hagyjuk.

öblögess valami erős piával pl. abszint, nekem használt vagy valami gyulladás/fájdalomcsillapító gyógyszert tömj bele(állítólag használ).

a gyökérkezelés nem olyan vészes mint ahogy hangzik/mesélik. kellemetlen az igaz de csak az első kezelés. a lényege, hogy kiölik az ideget a fogból amitől a fog gyengébbé válik és törik mint az üveg (korona nélkülözhetetlen)

kitartást

2014. dec. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1. Nem törik úgy, mint üveg, évekig rágóképes marad.

2. Egyáltalán nem elengedhetetlen a korona.

3. Ne húzd az időt látszatmegoldásokkal, mert egyre rosszabb lesz.

2014. dec. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Úgy.ahogy 1 írta. Bár szerintem az idegeket valamilyen vegyszerrel ölik ki, és egy tű-szerű reszelővel tisztítják ki a gyökércsatornákat. Általában az első kezelés után kapsz egy ideiglenes gyógyszeres tömést, a hülyébbje ez után már nem szokott visszamenni a többi kezelésre, mert ettől kezdve jó esetben már nem fáj a fog. Viszont az ideiglenes tömés hamar kikopik a fogból,gondolom ezér is hívják így. Tehát Te menj vissza szépen a dokihoz, és ha sikeres volt a gyökérírtás, betömi véglegessel a fogadat. Az első kezelési fázis lehet fájdalmas, de hidd el,még mindig sokkal kellemesebb, mint egész éjjel az ágyban forgolódni a fogfájástól.

A gyökérkezelés nagy előnye, hogy többé nem fog fájni a kezelt fog, mert gyakorlatilag nics idegi kapcsolat. Viszont hátránya, hogy 10-20 év alatt igénybevételtől függően egyszerűen széttöredezhet.

Ne tévesszen meg, hogy ideiglenesen nem fáj a fogad. Ha egyszer fájt, az később még jobban fog. egészen addig, míg ki nem rohad, szét nem töredezik. És ha már nincs kellően magas fogcsonkod, nem tömnek, hanem húznak. Ha kell, vésnek. Na, az fájdalmas...

2014. dec. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

azt hogy törik azt onnan tudom, hogy az orvosom mondta. mivel az ideget kiölik így az egy halott fog, persze nem rögtön a kezelés után fog elkezdeni széttörni, kell egy pár év, de ha rajta a korona eloszlik a fog felületén a rágás ereje.

Sajnos saját tapasztalatból mondom, hogy elkezd szépen töredezni korona nélkül.(persze ez én vagyok, lehet másnak nem)

de mindenképp menj orvoshoz és kérdezd meg. ha lehetőséged van akkor oszd meg az infót velünk is.

2014. dec. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Még hozzá tenném, hogy (Neutropéniás)Beteg is vagyok... gyenge immunrendszerrel... ez is beledzól sz érzéstelenítésbe
2014. dec. 2. 15:47
 7/8 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért,és túl gyorsan írtam le ...
2014. dec. 2. 15:54
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Na azért ne kezdjünk rögtön bele a gyökérkezelésbe! Először megvizsgálják a fogadat: hidegre érzékeny eddig oké. Ezen kívül még mikor szokott fájni -melegre, ráharapásra, melyik napszakban, más fog érintett-e...? Röntgenfelvétel is szükséges, amiből megállapítható hogy alkalmas-e a fog gyökérkezelésre, illetve hogy pontosan milyen kiterjedésű és fajtájú a gyulladás.

Csak ezután jöhet szóba a gyökérkezelés. Az ideget nem vegyszerrel, hanem egy speciális tűvel szedik ki (a csatornák számától függően kb. 2 perc). Ezután jön az ideiglenes gyökértömés - vagy ha a gennyezés miatt nem szárad ki a csatorna, akkor üresen hagyják. A végleges ellátásig 2 hetente kell visszamenni és addig cserélgetni az ideiglenes tömést (vagy üresen hagyva átöblíteni), amíg a gyulladás biztosan le nem megy.

A fájdalom az csak az ideg meglétéig lehetséges, ha mégis fájna később az azért van, mert a gyulladás továbbterjedt az idegről. Ilyenkor vagy szájsebész segítségével alulról is ki kell tisztítani a csatornát, vagy el kell távolítani a fogat.

Megjegyezném, hogy a kellemetlenség, amit a kezelés közben érezhetsz, semmi a csonthártya vagy maga a csont gyulladásához képest. Ez a fogbetegségek nagy hátránya, hogy a fájdalom fokozatosan erősödik (a szövetelhalás idejében eláll a fájdalom) és idővel elviselhetetlen lesz. Ne várj ilyen sokáig, menj időben fogorvoshoz!

2014. dec. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!