Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől lehet a fogfájás?

Mitől lehet a fogfájás?

Figyelt kérdés
Két napja betömték az egyik fogam. Egészen eddig nem fájt semmi, de ma reggel evés közben nagyon elkezdett fájni. Pár perc alatt elmúlt, és ha nem harapok rá, akkor nem érzek semmit. Ez mitől lehet? Menjek vissza a fogorvoshoz vagy várjak vele hátha jobb lesz?

2014. nov. 12. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy hét múlva is panaszai vannak menjen vissza orvosához. Lehet, hogy a szuvasodás közel volt az idegszálhoz és a tömőanyag irritálja. Valószínűleg kicserélik egy gyógyszeres ideiglenes tömésre.

Tömés után 2-3 napig fájdogálhat, ez normális. Akkor menjen vissza, ha fájdalom erősödik, vagy nem múlik el.

2014. nov. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Menj vissza, ha nem múlik a fájdalom, lehet, hogy néy a tömés, közel van az ideghez, lehet, hogy gyökérkezelni kell.
2014. nov. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Várj vele 1-2 napot, nekem is tömték a fogamat 2 hete, nekem kifejezetten hangsúlyozta a doki hogy 2-3 napig fájdalmat még érezhetek mivel fájós fogról volt szó és elég mély volt a lyuk is, mondta hogy próbáljak meg ne ráharapni és 1 napig lehetőleg puhábbat egyek hogy ne erőltessem meg annyira, ha ráharapás után pár percig fáj de elmúlik akkor normális, de ha 1-2 napnál tovább fáj és szinte folyamatos akkor feltétlen menjek vissza vele és ad rá ideiglenes gyógyszeres tömést ha meg az sem segít akkor gyökérkezelés.

Szerencsére nekem nem volt vele problémám

2014. nov. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!