Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek? Rohadt nagy...

Mit tegyek? Rohadt nagy kiálló kapafogaim vannak elől, amik nagyon rondák (nem lepedékesek, lyukasak meg sárgák, de akkor is rondák, hiszen kapafogak). Mosolyogni sem merek pont emiatt. Mit csináljak? Húzassam ki és rakassak a helyére műfogat?

Figyelt kérdés
Légyszi írjatok, már nagyon kétségbe vagyok esve :( olyan bazinagyok :/ 14/L

2014. nov. 11. 12:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Először fogszabályozó szakorvoshoz menj a szüleiddel

oda tartozik a dolog.És ne húzzátok az időt, mert most még nem késő, de az idő halad.

2014. nov. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Ja, 10 ezer a fogszabályzó. Mondta kolléganőm, ennyi idős lányának most csináltatott 150 ezerért, és még olcsóbb, mert adó nincs rajta. pedig nem gazdagok, minimálbért keresnek.
2014. nov. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
akkor meg hogy volt rá pénzük? :o
2014. nov. 11. 13:07
 14/24 anonim ***** válasza:

a fogbeült. meg foganként 400e és nem 14 évesnek való.

A fogszi nem olyan sok, éjjelit kérj, hatékony mert mg fiatal vagy.

2014. nov. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Most nevetni fogsz, de nem poénból mondom, de 14 vagy, a fejed még nőni fog 20-22 éves korodig amíg a csontosodás zajlik, így az arányok jobbak lesznek. Persze ha a mellette lévő fogakhoz viszonyítva is nagy, akkor más tészta, de akkor sem kell kihúzatni semmiképp, főleg nem ilyen korban. Még nagyon időben vagy, el kellene kezdeni egy fogszabályozást szépen, aztán ha a végeredmény még mindig nem tetszik - hidd el, kevésbé fog zavarni, ha nem áll ki majd - akkor el lehet gondolkozni héjon vagy kornán. Héj esetében csiszolnak a fogból picit és egy "burkot" tesznek rá, korona meg úgy néz ki, hogy egy pici csonkot hagynak a gyökérből és arra ragasztanak fel cirkon, porcelán, kerámia vagy fém-kerámia koronát, amit a pénztárcátok bír. Minél drágább annál természetesebbnek hat.

Úgyhogy fel a fejjel, én 26 évesen engedhetem meg most magamnak, hogy fogszabályzóm legyen és ne tudd meg mennyi gátlás és rossz emlék maradt meg a tini éveimből. Tegyél most azért, hogy később jobb legyen! :)

2014. nov. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
nem hinném, hogy fogok még nőni, már vagy 1 éve megálltam a növésben. ennél nagyobb fejet meg végképp nem akarok az biztos de remélem tényleg segíteni fog a fogszabályzó. és köszi a ávlaszokat
2014. nov. 11. 13:27
 17/24 anonim ***** válasza:
a fej már nem nő :D
2014. nov. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Ugyanaz jutott eszembe amit a 15-ös mondott. Valakinek nő a feje, de az biztos hogy 15 évtől 20 éves korig valamelyest változnak a fej arányai. Valakinél szembetűnő valakinél nem.

A neten vannak olyan fórumok ahol szakértők válaszolnak. Szerintem egy esztétikai fogász véleményét ilyen netes fórumon kikérhetnéd fotót mellékelve.

Ha a fogszabit megengedhetitek magatoknak akkor ilyen fiatalon megpróbálkoznék vele a helyedben, de túl nagy beavatkozást nem tennék. Például nem húzatnám ki vagy nem csiszoltatnám le. Még nagyon fiatal vagy, nehogy megbánd a döntésed később. Esztétikai fogászoknak nagyon sok olyan fogbarát praktikájuk van amit hétköznapi embernek eszébe sem jutna lehetőségként. A sztárok mosolyát is ilyen emberek rakták rendbe.

2014. nov. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

"akkor meg hogy volt rá pénzük? :o"


Ahonnan a normális embereknek, akik előrelátóak: volt spórolt pénzük. Nem mindenki él hónapról hónapra, aki minimálbért keres. Mi sem.

2014. nov. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
hát nem tudom, mennyit tudnánk félre rakni 80e+80e+50e Ft-ból, úgy hogy ne nyomorogjunk... jóformán semmit se (4-en élünk együtt)
2014. nov. 11. 14:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!