Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Körzeti fogorvosnál jár az...

Körzeti fogorvosnál jár az érzéstelenítő?

Figyelt kérdés

Tömés előtt megkérdeztem, hogy kaphatok e szurit, közölte, hogy nem kell.

Kérdezném, hogy ingyen jàr e töméshez szuri, nagy lyuk volt.

Köszi.


2014. okt. 9. 06:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy jár ha kérsz. Mondjuk én töméshez nem szoktam. Minek? Anélkül se fáj.
2014. okt. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Járni jár, de nem jut. Én azóta nem járok körzeti fogorvoshoz, amióta közölte, hogy kihúzza a fogamat, ja, lehet, hogy nem is kellene kihúzni, de ezt a röntgenen látná, és röntgent csak akkor csinál róla, ha zsebbe kifizetem neki.

Akkor szépen felálltam, és elballagtam egy magándokihoz. Ott nem volt kérdés, hogy fizetni kell-e, viszont az se volt kérdés, hogy a fogamat NEM kell kihúzni.

2014. okt. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jár, jogod van hozzá. Nem kell fizetni érte.
2014. okt. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

" és röntgent csak akkor csinál róla, ha zsebbe kifizetem neki."


A legtöbb állami helyen fizetős a fog röntgen.


Nem ez a baj, hanem a felszerelés hiánya náluk. Pl gyökér csatorna hossz meghatározó készülék nincs állami helyen, így a fogorvos csak úgy találomra töm valamennyit. Pedig ha nem tömi le teljesen az is baj, ha túl tömi az is baj.


Nagyon nem ajánlott az állami, kivéve a húzás. Azon nincs mit elrontani, nem műszer igényes dolog.

2014. okt. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én is úgy tudtam, hogy jár. Nekem nagyon fájt a tömés előtti fúrás. (Gondolom leírja és magánrendelésen elhasználja). Elég sok rossz fogam van és úgy vagyok vele, ami ingyenes azt csinálja meg a többit a magándokim fogja.

Köszi a választ!

2014. okt. 9. 08:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, de az a baj, hogy jó eséllyel nem fogja rendesen. Azt hiszed ingyen megcsinálod jól, pedig nem lesz jó valószínűleg. Én is azt hittem, hogy jó az ingyenes, mert nem értek hozzá és jónak tűnt (kedves, aranyos és rengetegen járnak hozzá, pedig van több is, lehetne mást is választani ingyenesen). Aztán kiderült, hogy nagyon nem jó: tömések nem zártak jól így szuvasodott alatta, gyökértömés hiányos volt, nem ért le a gyökér aljába. Amalgám tömést cserélt az ingyenes doki, évekkel később a magán doki amalgám darabokat talált ott. Az ingyenes doki nem pucolta ki rendesen, rátömött.

És még egyszer: évekig jártam hozzá, mert laikusként jónak tűnt. Mehettem volna magánhoz is, de azt gondoltam felesleges pénz kiadás, ha "ugyanaz" ingyen is van. Csakhogy évekkel később derült ki, hogy nem ugyanaz!


Már ugye eleve az gyanús lehetett volna, hogy aki tényleg jó fogorvos, az minek szív közalkalmazottként?

2014. okt. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért a húzáson is még lehet nmit elrontani

Jobb, ha szájsebészeten veszik ki pl. a letört fogat

2014. okt. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy jobb a szájsebészet de az is ingyenes.
2014. okt. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!