Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó? Mennyiért?

Fogszabályzó? Mennyiért?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok ilyen kérdés van, de valahol olvastam, hogy ha iskolafogászaton azt mondja a doki,hogy kell a fogszabályzó(18 év alatt) akkor ott ingyen csináljak.Ez igaz?

14/F


2010. jan. 15. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem már semmi sincs ingyen. Én most akarom vinni a fiamat, 8 éves, és egy anyuka azt mondta, h ilyenkor éjszakait irnak ki, ami 10-14 E ft. Aztán ha még kell, lehet felrakatni a fémet, ami minden egyes fogon van rajta, az kb. 80 E ft.
2010. jan. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csak az a baj, hogy az éjszakai semmit nem ér. Volt nekem is vagy 3 évig a rendes előtt, semmi változás, a rendes után is kellett volna hordanom vagy fél évig, hogy ne menjenek vissza a fogaim, 2 hét után meguntam, de nem is mentek vissza.
2010. jan. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
hülyeség nincs 80 ezer forint nekem e legdrágábbat irta fel asszem és az lett 46200ft és 2010.02.02 rakják fel 7 fogamat kell furni tömni hogy feltehessék...kemény mi??
2010. jan. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

19.39-esnek: az éjszaki sokszor nem a fogakat szabályozza, hanem az állcsontok növekedését befolyásolja, alakítja. 80%-ban az éjszakai fogszabályozó csak egy előkezelése a ragasztott fogszabinak.


Egyébként TB-alapon sem ingyenes, 14 évesen valószínűleg már ragasztott fogszabit fogsz kapni, normális orvos alsó-felső fogsort csak együtt szabályoz, tehát TB-alapon olyan 50.000 Ft körül lesz, de efölött biztos nem. Aztán majd még az éjszakai pár tízezer forint.


De ha megengedhetitek magatoknak, akkor lehet, hogy jobban jársz magánorvossal. Először én is SZTK-s dokinál voltam, aztán muszáj volt átmennünk magánhoz, annyira nem foglalkozott az észrevételeimmel, és csak a felső fogsorom szabályozta, de így annyira megváltozott a felső ívem, hogy egyáltalán nem érintkezett az alsó-felső fogsorom. Azt mondta, hogy majd alakul, ha levette a fogszabit. Ja...


Persze lehet, hogy szerencséd van, és te tök normális, lelkiismeretes dokit fognál ki SZTK-ban. A sima dokim nekem is SZTK-s, és nagyon korrekt. :)

2010. jan. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Szerintem ingyen biztos, hogy nem csinálnak sehol. Voltam jó pár helyen és mindenhol min. 5 fogat kiakartak húzni aztán mondtam, hogy nem ezért inkább elmentem magánorvoshoz 1 db fogamat sem húzta ki igaz, hogy 250ezer volt, de megérte mert most tökéletesek a fogaim és 250ezer a sima átlagos ezüst volt az átlátszó 2x ennyi lett volna. Ja és akkor 10-11 éves lehettem és kb. 2 évig volt fent.
2010. jan. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Miért akartak kihúzni 5 fogat??
2010. jan. 17. 15:26
 7/10 anonim válasza:
Nincs ingyen.. én 14 éves vagyok 12 évesen lett fogszabályzóm 70 ezerért... jah és hozzáteszem szinte nem maradt egészséges fogam.. pedig rendesen tisztítottam de a fogam nem bírja a túlzott vas és egyebet...és most menni kell mert jó sok helyen elkezdett kilukadni és még sorolhatnám :S Most veszik le február 4ikén.ÉS kivehetőst kapok ami újabb 30ezer.. és elvileg visszaáll a fogam egy kicsit...hát nem tudom..
2010. jan. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
azért kell a fogadat kihúzni mert aki csinálja nem ért a szakmályához és nem tudja máshogy megoldani a másik h az embereknek nincs pénze un. damon fogszabályzóra(amerikai) a legolcsóbb típusa felső alsó 800.000 ft egybe mindennel de ez mindent megold a legrosszabat is
2011. febr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Mert nekik macerásabb, szenvedni vele, nem tudják úgy megcsinálni, h arra is rátegyék amelyik kilóg a sorból, egyszerűbb eltüntetni onnan mint egy picit szenvedni vele. Akinél csináltattam mondtam neki és mondta, hogy általában ez a legtöbb probléma, mert, h sokan mesélik, h SZTKsok kiakarták húzni ő meg azt mondta nekem, h amíg nem muszáj addig ő nem fog egy fogat sem kihúzni csak, ha sehogy sem lehet megoldani, legvégső esetbe, nem úgy mit mikor bementem az SZTK-ba vigyorogtam egyet és írta az időpontot foghúzásra...
2011. febr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

én most csináltatok majd 50000-ért alsót is meg felsőt is oylan fémet...

15/L

2011. júl. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!