Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyakori aftás fertőzés. Miért?

Gyakori aftás fertőzés. Miért?

Figyelt kérdés
Egyre gyakrabban jönnek ki afták a szájüregemben. Most azt hittem a fogam fáj vagy az ínyem de nem, mert az ínyemet nyomja egy afta ismét. Nagyon rossz és a propoliszos kezelésen kívül semmi mással nem tudom enyhíteni.
2014. aug. 17. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:

A mindig visszatérő afta oka nem teljesen ismert. Az aftát feltehetően vashiány vagy bizonyos élelmiszerekkel szembeni érzékenység, pszichés terhelés, esetleg szájüregi mechanikai sérülések (például éles fogszél) okozzák. Családi halmozódás is megfigyelhető. Eddig nincs arra vonatkozó bizonyíték, hogy az aftát vírusok vagy baktériumok okoznák. A legtöbb ember, akinek aftája van, teljesen egészséges, ám nagyon ritkán különböző betegségekkel állhat összefüggésben, ilyen például a Bechterew-kór.


Remélem segítettem. :)

2014. aug. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sokat olvastam én is róla...csak mikor már a hócipőm tele van keresem az újabb és újabb válaszokat. :(
2014. aug. 17. 22:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem évente 2-3-szor jön elő, akkor ecsetelem, 2 nap és elmúlik. Nagyon utálom, tud fájni rendesen. :(


1-es voltam. :)

2014. aug. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is folyton aftám volt régebben. Kb. 3 éve olvastam egy oldalon, hogy a Sodium Lauryl Sulfate-tól is lehet, sőt még a fluorid is okozhatja.


Mióta SLS és fluorid mentes fogkrémet használok azóta nincs ilyen problémám. A kremmania.hu oldalon meg tudod nézni az összetevőket és a véleményeket.

Fogkrémből jelenleg a Veradent-et használom, de sok más BIO fogkrém létezik. Pl.: Lavera, Logodent, Dr. Hauschka, Xilovit.


Az SLS tartalmú samponokat is kerülöm!

Mikor még nem SLS mentes fogkrémet használtam, akkor a Herbária cserszömörcés szájvíz is sokat segített, hamarabb begyógyult és ritkábban jöttek elő. Sajnos hajlamos sárgásra színezni a fogakat, de időnként fogport használva könnyen eltávolítható.


Érdemes kipróbálnod.

2014. aug. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Utána nézek :)
2014. aug. 19. 21:07
 6/6 anonim válasza:

Egyetértek az előző válaszolóval!


Nagyon régóta szenvedtem én is aftáktól, konkrétan gyerekkorom óta, mire hosszas keresgélés után én is rábukkantam arra, hogy az SLS, illetve a fluorid tartalmú fogkrémem okozhatják.


Pár hónapja elhagytam ezeket, és azóta egyetlenegy aftám sem jött ki. Óriási megkönnyebbülés! :) Több fogkrémet is kipróbáltam, mind bevált, ami flurid mentes. Jelenleg a piros Parodontaxot, illetve a Bio Bíbor kasvirág fogkrémet használom felváltva, mindkettő tökéletes! Utóbbit sajnos csak interneten lehet megvenni, de ha alaposan körülnézel a drogériák polcain, ill. bio boltokban, fogsz találni jó fogkrémet. :)

2014. dec. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!