Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért lett fogszuvasodásom?...

Miért lett fogszuvasodásom? Hogyan lehet kezelni házilag?

Figyelt kérdés
Minden nap 2x mosok fogat(reggel és este, kb 5 percig), evés után vízzel szoktam tisztítani a számat, cukros dolgokat csak karácsonykor és havonta max 2x szoktam enni, szénsavas dolgokat már 4 éve nem ittam, kalcium bevitelem tökéletes, hol a hiba?
2014. aug. 1. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:

A fogszuvasodás olyan mint bármilyen betegség, aki hajlamos rá pl genetikailag, annál napi 3 fogmosás, fogselyem használata mellett is ki fog alakulni, ugyanúgy mint a zománc sárgasága.


Ismerek olyan cigány gyereket, energiaitalozik, sütizik, kitudja talán napi egyszer ha megmossa a fogát, és mégis hófehér, sztár fogai vannak, hol ott én meg mostam mindig is 2x legalább, meg szájvizeztem, még is lyukadtak kifelé.

22F

2014. aug. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Házilagos gyógyításra nincs mód, és csak romlani fog. Menj el fogászhoz kérlek. Tömesd be, és felejtsd el, hogy valaha is lyuk volt ott. Ha nem teszed, el fogod veszíteni legalább azt a fogat, de lehet, hogy többet is.
2014. aug. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez olyan igazságtalanság, hogy bármit megteszek hogy ne legyen és mégis megtörténik, majd keresek a fogorvost majd megondja mit kell tenni
2014. aug. 1. 22:35
 4/5 anonim ***** válasza:
A természet sajnos igazságtalan, ez már így is marad. Akármilyen példásan is ápolod a fogaidat, mindig marad esély a szuvasodásra, mert így vagyunk összerakva. Tömesd be, az orvos is ezt fogja mondani. Semeddig nem tart.
2014. aug. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Lehet kérni fehér tömés? Mennyibe kerül?
2014. aug. 2. 09:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!