Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » FOGÁSZAT! Mit tegyek?

FOGÁSZAT! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy 15 éve fiú vagyok. Elöl az egyik fogamat betömték és az orvos mondta hogy ha letöredezik a tömés akkor a fogamra fogkorona kell. Visszamentem az orvosnál 19. 000ft megcsinálta a koronát kb.2 hónapig bírta mert utána leesett. Visszamentem felragasztatni 2 napig bírta utána lejött a fogam pedig beletört mert elengedte a csapágy. Az orvos meg rötgenez-te és azt mondta csinál a fogamra egy csapos műsarkat és porcelánkoronát a fogamra és a melletelévőre mert hátra úgy tovább bírja a két korona egymás mellett. A másik fogamat győkérkezelni kell mert a rötgen-en felvételen talált egy idegcsomot így elöbb vagy utobb korona kell így feláldoza a fogamat, aminek egyébként azt mondta semmi baja sincs. Ezt az elöző garanciájával együtt még 22. 000ft-ért csingálja meg. Agoddok: -Mi van ha megcsinálja és nem bírja sokáig? , ezért nem akarom hogy a másikra korona kerüljön! Az egyik rokonom mondta hogy fiatal vagyok a koronához és hogy az nem jó semmire azt mondta huzasam ki és potoltasam ki. De a fogorvos nem ajánja. De koronát se akarok mert félek lejön. Egy bíztos így nem maradhat! MIT TEGYEK?

2014. júl. 25. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
37 éves vagyok. 16 évesen kibicikliztem a fogamat. Két első fogamra koronát tett az orvos, ami a mai napig bírja. Igaz csak 12 év garanciát vállalt rá, azonban már több mint 20 éve semmi baj sincs. Szerintem keress olyan orvost akiben megbízol, akkor nem neked kell ilyesmin gondolkodni, hanem elfogadod amit javasol.
2014. júl. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt az egy fogadat kérd meg, hogy csaposan pótolja, a másikra ne kérjél egyelőre még koronát. Még ha gyökérkezelni is kell, ráérsz majd 18 éves korodban. Mondjuk az biztosan jobban tartana, ha 2 fogat egymás mellett összekötnének, de egy jól elkészített csapos fog is nagyon jól tart.
2014. júl. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez milyen orvos?

SZTK-s?

2014. júl. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Ez milyen orvos?

SZTK-s?"

A városi rendelőintézetbe orvos.

2014. júl. 31. 13:01
 5/5 szamo77db ***** válasza:
Nekem is van két, megkoronázott fogam. 1999-ben tették fel a koronákat és máig hűségesen szolgálnak. Igaz, magánorvos csinálta.
2015. ápr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!