Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hétfőn húzták egy bölcsességfo...

Hétfőn húzták egy bölcsességfogam, könnyen ment, nem sok fájdalmam volt, de azóta folyamatosan szárad a szám, mitől?

Figyelt kérdés
2010. jan. 3. 00:01
 1/5 anonim válasza:
Szerintem, bár ez csak az én meggondolásom, de mivel seb maradt a fog helyén és a szervezet raktározza a vizet, hogy a seb gyógyítására fordítja és hogy máshova is jussona vízből még többet követel. Fogyassz több folyadékot, inkább szobahőmérsékletűt, mert még érzékeny lehet a sebed.
2010. jan. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én örültem volna, ha csak ennyi bajom lett volna.

eszméletlenül fájt az egész állkapcsom, sebes lett a szám, sírva ettem még a pépes kajákat is.


igyál többet, és örülj ahogy csak a csövön kifér... ennyit tudok mondani...

2010. jan. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
00:13 - Nyugi, ez még csak az egyik volt, röntgen szerint a másik oldalon ferde a bölcsességfogam, és ha az beindul, ennél fájdalmasabb lesz. Ez is elég probléma, főleg, hogy éjjel így folyamatosan wc-re járkálok, mert muszáj inni, ha nem akarok a szájszárazság miatt nagyobb problémát. :-) Így is száraz a lakásunk levegője (9. emelet, panel), és köhögök reggelente amiatt eleget. Nekem még nem húztak fogat, ez volt az első, amit orvos húzott ki, a tejfogaimat mind én húztam anno.
2010. jan. 3. 00:25
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Nos ha ez az állás, akkor abban a szobában ahol alszol, párologtass nagyon sokat. Nem kell drága gépeket venni, mi is megoldjuk azzal, hogy egy kicsit nagyobb rámás esetleg másmilyen még egy kicsit nagyobb dobozba vizet teszünk a radiátorra (kb két nap alatt elpárolog)... Azóta én sem ébredek torokfájásra :) Szerintem ha ez a szájszárazság is rájön pluszba, próbálj meg inkább valamilyen cukorkát szopogatni lefekés előtt. Lehet mondjuk strepsils, ami még fertőtlenít is kicsit így ártani nem árt, de a szádat is benedvesíti, ne igyál meg fél liter vizet lefekvés előtt, napközben viszont amennyit csak kíván a szervezeted.
2010. jan. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem, hogy mit csináljak, hanem azt, hogy mitől van. Erre megkaptam a választ az első hozzászólótól.
2010. jan. 3. 15:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!