Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csinálnak gyökérkezeléskor...

Mit csinálnak gyökérkezeléskor? Nagyon fájdalmas?

Figyelt kérdés
2008. júl. 31. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Általában nem fájdalmas beavatkozás, mert érzéstelenítéssel végzik.


A gyökérkezelés lényege, hogy a fogat a gyökerekig feltárják, és a gyökerekben lévő idegeket teljesen kiölik. Ennek az az eredménye, hogy az a fog többet fájni nem fog. Majd először ideiglenes, gyógyszertartalmú töméssel kezelik, és végül belekerül az igazi tömés is. (Ha teheted, fényre kötőt kérj, sokkal jobban jársz vele.)


A gyökérkezelés kicsit hosszabb "művelet", mint a sima tömés, hiszen a feltárás is hosszabb, illetve a gyökér belső részének eltávolítása is (de tényleg csak pár perccel). Kellemetlen, de nem fájdalmas beavatkozás.


[Persze az orvostudomány ismer olyan helyzeteket, amikor az idegek eltávolítása nem történhet érzéstelenítéssel, ekkor nem egy fájdalommentes beavatkozás. De ez nem egy egyszerű gyökérkezelés esetén fordul elő.]

2008. júl. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
nekem egy fogorvos azt mondta,hogy 50-50%,hogy fáj-e,attól függ,hogyan találja el.De ez igaz,mert nekem kétszer csinálták,és egyszer majdnem befoszam,másodjára meg nem éreztem semmit.:)
2008. júl. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem érzéstelenítés nélkül is csinálták már, mert egy szadista volt a doki, de ki lehet bírni még úgy is, de azért inkább egy szuri. :)
2008. aug. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ideg kiszedése után a gyökércsatornába gyökértömést tesznek, hogy ne essen össze a gyökér. Erre jön az említett gyógyszeres próbatömés, majd ha rendben van, 1-2 hét után a véglegeset teszik be. Minél jobban be van gyulladva a fog, annál kevésbé használ az érzéstelenítő. Ki lehet bírni, nekem sajnos volt már részem 3 alkalommal benne.
2008. aug. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Látom itt is a tévhitet reklámozzák " minél jobban bevan gyulladva annál kevésbé hat az érzéstelenitö"

Az elhalt fog már nem tartalmaz élö ideget értsétek már végre.

2009. máj. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hát nem tudom, én voltam amikor már nagyon fájt a tömés alatt a fogam. Kiderült, hogy elhasználódott a tömés, és beszivárgott alá minden. Begyulladt a fogam. Mondták hogy gyökérkezelés.

2injekció után is sírtam, minden egyes fúrásnál. Pedig ez még csak a tisztítás volt, meg a régi tömés kipucolása, fúrása. Na felálltam, kértem antibiotikumot, jó drága volt...vissza kellet volna mennem 1hét után, de inkább az egyszerűbb utat választottam és nem mentem. Ez egy fél éve volt kb, azóta minden étkezés után fogpiszkálózok egyet a WC-ben mert minden belemegy a nyitottan hagyott óriáslyukba a fogamban. Azthiszem lassan vissza kéne mennem, de igazság szerint halálfélelmem van. :(

2009. okt. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!