Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A gyökércsúcs ciszta mennyire...

A gyökércsúcs ciszta mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
Decemberbe voltam a fogorvosnál amikor gyökérkezelés előtt megröntgenezte a fogamat és kiderült, hogy van egy ciszta a gyökércsúcson. Akkor azt mondta, hogy nem kell vele foglalkozni, a fogat viszont 4 hónapig kezelgette mert amint belerakta a próbatömést iszonyatos fájdalmakat éltem át... Végül addig-addig kezelte amig fájdalommentessé nem vált és beletette a végleges tömést is. Most elmúlt 5 hónap és 2 hete megint van, hogy nagyon fáj. Teljesen kivagyok, mert nem szeretném kihúzatni a fogamat vagy, hogy egyéb probléma legyen. Viszont egyértelműnek gondolom, hogy a cisztától kezdett el újra fájni. Csak az én véleményem, hogy előbb elkellett volna távolítani a cisztát és csak utána véglegesen betömni? Valahogy már akkor is éreztem, hogy ezzel még lesz problémám.. Sőt, az utóbbi napokban az állkapcsom is fáj. Lehet köze a felsőfogsoron lévő cisztának? Válaszokat előre is köszönöm!

2014. máj. 14. 23:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező, volt hasonló. Az nem baj, hogy betömte. A gyökércsúcsnál levő cisztát az íny felől kis műtéttel távolítják el (gyökércsúcs rezekció, úgy hívják, elszedi a gyökércsúcs végét és kitisztogatja). Megmarad és rendbe jön a fog. Ha jó a fogorvos ott, ha nem annyira bízol benne lehet a szájsebészetre is menni.
2014. máj. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*leszedi
2014. máj. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell kihúzni a fogad, kapsz egy érzéstelenítőt, megnyitják az ínyedet, kiszedik a cisztát és összevarják a sebet.
2014. máj. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Minél hamarabb nézesd meg és távolíttasd el

Furcsa, hogy nem mondta a doki, hogy majd azt a cisztát el kéne onnan távolítani

2014. máj. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Nem kell vele foglalkozni"- hát ez "jó"

Már rég el kellett volna onnan távolítani (a cisztát)

Mert gócot jelent (ha jól tudom)

2014. máj. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hali . Pont ilyennel szenvedek én is igaz nekem nem mivel már elhalt tőle a fogam sajnos . Nekem már egy elég nagy kiterjedésű Ciszta van az egyik elöl lévő felső fogamon röntgen után derült ki de ez már növekszik évek óta .Azt mondták a szájsebészeten , hogy műteni kell mert különben át terjed a többi fogamra is csak én be vagyok "szarva" már bocsánat az ilyesmitől nekem is rezekciót kéne alkalmazni. Egyébként tudja valaki ,hogy mi történne ha nem kezeltetném ?
2014. máj. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!