Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kb mennyit kell rakolteni egy...

Kb mennyit kell rakolteni egy fogszabalyzasra?

Figyelt kérdés
2009. dec. 26. 01:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól függ...

SZTK-ban, 18 év alatt elvileg jár valamennyi támogatás, de nem tudom pontosan, mert valami olyasmit hallottam, hogy változtattak ezen valamit.

Magánnál meg nagyon változó. Van viszonylag olcsó, és hajmeresztően drága is.

Nekem alul-felül a készülék 300 000 Ft volt, és az aktiválási díj meg 6000 Ft.

De elfogadnak egészségpénztárat, és a módszerek is a legmodernebbek.

2009. dec. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

En nem az SZTK-ban csinaltattam meg, hanem a Semmelweis Egyetemen. Mondjuk oda is beutalo kellett, szal maradjunk az SZTK-nal.


Mikor en csinaltattam, akkor a tamogatas megszunt, igy a felso 60.000 Ft volt, aztan mikor kifizettem az alsot, akkor megint volt tamogatas, szoval az csak 41.000 FT -be kerult.

A tobbi ingyen van , azt hiszem.

2009. dec. 26. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak most készül az sztk-ban, kivehetős. Még nem fizettünk (februárra kapjuk meg, akkor kell majd kifizetni is), de azt mondták, 20-25ezer között lesz az ára.
2009. dec. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én SZTK-ban csináltattam 2 éve, porcelánt, az akkor olyan 55-60000 körül volt, az aktiválásért nem kell fizetni. A húgomnak most lesz fogszabályzója, azt mondták, jövőre megszűnik a támogatás, akkor biztosan jóval drágább lesz. Magánrendelésen olyan 100-200000 Ft körül mozog az ára, plusz az aktiválás alkalmanként 4-6000 Ft.
2009. dec. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

te jó ég , de drágák


ezért jó hogy nekem 9éves koromtól volt :P

akkor még a rögzített "csak" 25000 volt:) felső

2009. dec. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ja és az 11éve volt:D
2009. dec. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor már én is kérdeznék, nekem még nem mondta 1x se a fogorvos, hogy kellene, pedig most voltam szájsebészeten és ott azt mondták, hogy azért van az a fura csík a számban, mert oldalt megharapom, szerintem nem:S, a fogorvosom szerint, rejtett immunbetegség, na most ha félrharapok gondolom kellene fogszabályzó, 20éves vagyok, nem tudom a tanulókra mi vonatkozik, fél év múlva lesz újra tanulói jogviszonyom, szóval most semmim sincs, a tb-m is magam fizetem. Mi egy pici helyen lakunk, szóval 2 sztk-hoz tartozunk, egyik határ mellett van, a másik picit beljebb, de az egyiket nem is nevezném igazán sztk-nak, van kb 3 szakorvosi rendelő, a másik a "normál" sztk...ott meg még soha nem találkoztam fogorvosi rendlővel:S, szóval elvileg bármelyikbe mehetek, de most állítólag lett a pici falunkba is egy fogorvos, ami nálunk van alap akkor hogy oda tartozunk, de úgy tudom hivatalosan a másik kettőhöz is, tehát ha sztkba kell menni ez a kettő áll rendelkezésre, de mehetnénk bp-re is, viszont ehhez a 2höz tartozunk, szóval most akkor ugyanannyiba kerülne, ha ezek közül mennék valamelyikbe?Most felsoroltam 3mat, és így 20évesen mennyibe kerülne egy kivehető, vagy egy állandó, gondolom más kategória. Kicsit kínos lenne, ha az orvosnál mondanám azt, hogy bocsi, még se bírom kifizetni + nem is tudom, hogy kellene e, 1fogam picit kifelénő, de szerintem nem rosszabb a helyzet, mint pár éve, nem is csúnya, és csak akkor vehető észre, ha jobban megnézzük, viszont itt van ez a harapásos dolog is:S, viszont ha az meg nem indokolt, mert se a szájsebész nem mondta se az orvosom, akkor 1db fog miatt csináltassak?:S A többi tökéletes. Ha valaki hozzá tudna érdemben szólni, annak megköszönném.
2009. dec. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak: ilyenkor új kérdésben írd ki a kérdésedet, ne kérdezz bele más kérdésébe!

Amúgy sem igazán érthető a kérdés, de annyit sikerült kibogarásznom, hogy az sem biztos, hogy kell-e fogszabályzó neked. Egyáltalán nem megalázó bemenni a fogorvoshoz és megkérdezni, hogy szerinte kell-e fogszabályzó és ha igen, az mennyibe kerülne nála? Főleg, hogy az ár nemcsak a fogorvostól és a technikusától függ, hanem magától a fogszabályzó típusától is. Nyugodtan menj el több fogorvoshoz is és kérj mindegyiktől ajánlatot!

2009. dec. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Novemberben rakták fel ez került 45 e ftba.ami a TB támogatás 20%-a, mert 80%ot támogat. Ez 18 év alatt.

rögzített alsó-felső. 2 évig bizti marad a szájban.Azt mondta a doki, hogy 5-6 havonta kell cserélni valami 5 db valamit, aminek a darabja olyan 1500 körül van, azt nem támogatja a TB.

2010. jan. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem (13 évesen) sima fém magánnál 55 ezer lesz 1 fogívre (nekem alul-felül lesz, csak nem egyszerre). A röntgenekért 3000-3000-et kellett fizetni, meg a kezelési terv 3000. Aztán az álíltás is 3000 lesz =)Csak még nem tudom mikor lesz fent =(
2010. okt. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!