Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 12 éves gyermekemnek nem akar...

12 éves gyermekemnek nem akar kinőni oldalt egy foga mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A röntgen kimutatta, hogy ott van az inyben csak vmiert nem tud kibùjni. Állítólag majd a fogszabályzó orvos mondja meg mit lehet vele csinalni. Egyébként szabályos a fogsora es egy kisujjnyi hely is lenne az "utolsonak". En nem hiszem hogy a fogszabalyzastol jönne elő. Aki ért hozzá vagy tapasztalt hasonlot az írjon.
2014. márc. 27. 23:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Elvileg ha ott van a foga és rtg látszik akkor ki kell jönnie, ha ez mégsem történik meg fogszabályzóval le lehet húzatni. Ami lehet h kicsit fájdalmas,de ki lehet bujtatni a fogat.

(Fogászati asszisztens tanuló)

2014. márc. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Van még esély arra, hogy magától kibùjik? Vagy ha nem akkor az egész fogsorára tenni kell szabályzót? Nem elég megvágni az ínyt?
2014. márc. 28. 00:20
 3/8 anonim ***** válasza:
A gyermeknek melyik foga is ez pontosan? Elvileg 12 éves korban jönnek ki a 4 nagyőrlő fogai, de pici csúszás belefér még. Azt hogy elég-e az ínyfelvágás vagy esetleg teljes fogszabi kell azt az orvos tudja megmondani pontosan.
2014. márc. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, előfordolhat, hogy nem jön ki magától. Ebben az esetben fel kell keresni egy fogszabályzó szakorvost. 12 évesen nekem is szabályos volt a fogsorom, aztán ahogy kinőttek a nagyőrlő fogaim majd a bölcsességfogaim, azok előre tolták a fogaimat, így a két kismetsző fogam kicsit előre dőlt, a nagymetszőim pedig enyhén befelé. Azóta is bánom, hogy nem szabályoztattam meg a fogaimat. A szabálytalan fogak hamarabb tönkre is mennek, ezt tapasztalatból írom!
2014. márc. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Elől ugye van 4 fog és mellette 1 hianyzik, nem ragofoga sztem szemfog. Talán az 5-ös?
2014. márc. 28. 13:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem az a 3-a lesz mert száj felező pontjától balra és jobbra is 8-8 fognak kell lenni átlag embernek.

Szerintem itt akkor mindenképpen a fogszabis dokival kellene beszélni ő ezt letudja húzni ha magától nem nőtt ki.

2014. márc. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. márc. 28. 18:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit. :)
2014. márc. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!