Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire tartósak a fogtömések?

Mennyire tartósak a fogtömések?

Figyelt kérdés

egy ideje készültem elmenni fogorvoshoz, csak féltem meg tudtam h problémáim vannak. iskolafogászat épp jókor jött igy el tudtam menni. a fogorvos diagnózisa az volt h a bal 3as fogam tejfog nem tudott kinőni a "felnőtt"fogam igy két foggal hátrébb megtette, és 10 fogamat be kell tömni. sokkolt, nem gondoltam h ilyen nagy a baj. A tömés az milyen tartós? mennyire kell tartanom attól h 10 év múlva majd a fogaim teljesen tönkre mennek? A fogaimat rendszeresen ápolom, nem dohányzok, nem iszok üdítőket mégis ez van =(

18éves vok


2009. dec. 10. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van 1 amalgám tömésem kb 8éve + kb 5-6 db lézeres tömésem 3 éve,egyiknek sincsen semmi baja.
2009. dec. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem is kb. 7-8 éve van két amalgán tömésem, köszönik megvannak :D

viszont volt egy harmadik tömésem is, de az csak 2 évig bírta...az kiesett és ki kellett húzni a fogamat.

2009. dec. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fehértömés max 5 év, de elvileg 3 évente cserélni kellene.


Amalgám tömés 25-35 év, de randa és mérgező az ólom miatt, plusz rágófogba, nagy felületre nem rakható kiesik.



Aranytömés: Minnél hosszabb ideje van bent annál jobban zár, egészéges a szervezetbe bejutó arany meghosszabbítja az életet és gátolja az öregedést, húzható rá porcelán hély is.


Minden esetben tanácsos a fluorid és az ásványi anyag utánpótlás, ezzel lassítható vagy megállítható a további fogromlás.

2009. dec. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Használj elmex fogkrémet + zselét vagy szedjál fluorid tablettát, másképp nem tudod pótolni a fogad ásványi anyag szükségletét! És hiába kíméled meg nem dohányzol, romlani fog!


Plusz évente 1x fogköteleníttesd ultrahangos eljárással!


Ezek nélkül sosem lesznek jók a fogaid, és végül mindet elveszíted..

2009. dec. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22:05 - szerintem ilyesmit elég kevés ember csinál,mégis sok ember van,akiknek jók a fogai
2009. dec. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Amalgám tömés 25-35 év, de randa és mérgező az ólom miatt, plusz rágófogba, nagy felületre nem rakható kiesik. "


Nem ólom, hanem higany.

2009. dec. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!