Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális, hogy úgy érzem...

Normális, hogy úgy érzem mintha "vastag" lenne a tömés a fogamban?!

Figyelt kérdés
Kb 3 honapja voltam fogorvosnál, ahol a jobb felső 1es fogamat betömte...nemrég elkezdett mozogni a tömés, ezért most visszamentem, és betömték újból, de olyan fura ráharapni, és enni..mintha vastag lenne a tömés vagy nemtudom...ez normális? Másnál is volt ilyen?

2014. febr. 18. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj vissza, valószínű nem jó alakúra csinálták. Le tudnak faragni belőle. Általában eleve úgy is készítik, hogy túl nagyot, és addig faragják, amíg jó nem lesz. Ennek ellenőrzésére való az a kék papír, amire rá kell harapni, meg az orvos is kérdezget, hogy jó-e már. De utólag is tudnak javítani rajta, ha kell.
2014. febr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, először arra gondolok hogy nem csiszolták meg a tetejét és amiatt szokatlan, vagy pedig most lett jól betömve, és még meg kell szoknia a helyét.

Nekem is volt ilyen érzés mintha kaja lett volna a fogamba, utána elfelejtettem ezt a beidegződést és fel sem tűnik hogy tömve lenne.

2014. febr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha magasan hagyták a tömést, akkor menj vissza, hogy faragjanak belőle. Ha három hónap után még mindig érzed, az nem normális. Nekem egyszer magasan hagyták a tömést, és evéskor úgy ráharaptam, hogy elrepedt a tömés, be az idegig. Úgyhogy fájós foggal mentem vissza, újratömték (garanciálisan, de akkor is rossz volt).
2014. febr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mármint kellemetlen volt, nem úgy értem, hogy elrontották.
2014. febr. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Felül olyan mintha vastagabb lenne picikét..de lehet hogy amiatt hogy a multkor nemjól tömték be..mert akkor egy icipici tömést rakott bele, ami nemis volt jó, mert utána elkezdett szuvasodni mögötte..éreztem hogy van egy kis lyuk ott..:D Szóval lehet hogy tényleg emiatt van, hogy fura
2014. febr. 19. 15:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!