Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Igaz az, hogy a TB nem támogat...

Igaz az, hogy a TB nem támogatja a fog színű tömést, csak az amalgámot?

Figyelt kérdés
Azt mondta a fogorvos, hogy a fehér tömésért fizetni kell, csak az amalgám tömés ingyenes, illetve olyan helyen, ahol látszik, ott ingyenes a fehér tömés. ez igaz, vagy csak leakar húzni? A röntgenért 5000 Ft-ot kellett fizetnem, amit szintén rám erőszakoltak, és nem engedték, hogy sztk-ban csináltassam...kitaláltak minden hülyeséget.

2014. jan. 14. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha sztk-s dokinál voltál,akkor hazudik! Ingyenes,sőt már csak akkor használnak amalgánt ha allergiás vagy a fehérre.


Bár már vidéken ahol éltem,hallottam hogy a tömésért is fizettek..

Javaslom keress más orvost!

2014. jan. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mikor utoljára tömettem fogat kb. másfél éve, nálunk 3 féle tömés volt: amalgám, egy állítólag gagyibb minőségű ingyenes fehér és egy jó minőségű fizetős fehér.
2014. jan. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Támogatja, én sztk-s fogorvoshoz járok. Nekem ott kérés nélkül cserélte az amalgámot 4 fogamban. A röngten sem került pénzbe.
2014. jan. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már lakóhely szerint kell járni a kiszabott dokihoz, hiába magán doki. Én egy magánhoz járok,tavaly előtt decemberben még fehérrel tömött, most meg azt mondta, hogy azóta változott és csak amalgámmal tudja betömni. Próbáltam megnézni neten, hogy így van e. De csak olyat találtam, hogy fogmegtartó kezelések ingyenesek.Viszont a tömés anyagára nem terjed ki a tájékoztató. :(
2014. jan. 14. 19:38
 5/6 anonim ***** válasza:
mindegy melyik fogról van szó, a kompozit (fehér) tömés ingyenes. Ha arról van szó, hogy látszik-e a tömés vagy nem, az emberek inkább fizetnek, csak ne látszódjon...és ezt sok fogorvos kihasználja. ne hagyd, hogy átverjen
2014. jan. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok: amikor én elmentem a fogorvoshoz az sztk-ba,én kértem hogy cseréljük ki az összes amalgán tömést.Szó nélkül megtette,és a hátsó fogakat,szóval sok doki inkább átver..

Ha már fizetsz ak menj egy jó maszekhoz!

2014. jan. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!