Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szabad ennyiszer fogat mosni,...

Szabad ennyiszer fogat mosni, vagy ezzel ártanék a fogaimnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)

Az lenne a kérdésem,hogy szabad minden cigi után fogat mosmi,vagy ártanék a fogaimnak?Egy nap kb.10-11 szálat elszívok,de nagyon visszataszító számomra,hogy utána cigi szagú a szám,és mást esetleg zavarhat,ha beszélek neki,és ömlik a cigiszag a számból.Tudom,hogy le kellene szoknom,de eddig nem ment.Szabad??:)



2013. dec. 18. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem szabad ennyiszer fogat mosni!

Naponta 3 elég. Lesikálod a fogzománcodat és ezzel pont azt fogod elérni, hogy elkezdenek romlani a fogaid és büdös lesz a szád. Valamint egészségkárosító hatása is lesz a rossz fogaknak.


Használj rágót, szájspray-t.


Ha pedig ennyire utálod, hogy cigiszagú a szád cigi után és mások is érzik ezt rajtad amikor beszélsz hozzájuk, akkor talán ne dohányozz :)) Ez a viselkedési norma arra utal, hogy a tudatalattid elutasítja a dohányzást, de valamiért te még is csinálod. Tehát válassz: vagy a fogaid vagy a cigizés :)

Ne moss ennyiszer fogat! Elég a 3!

2013. dec. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tesz jót a fogadnak! Napi 3 esetleg, de kettő az ideális.

Igen, legjobb lenne leszokni! :)

De ha még nem megy, akkor inkább rágózz cigizés után. Ha úgy érzed, hogy nem segít, akkor öblítsd ki a szádat vízzel (amúgy se árt cigizés után kiöblíteni), vegyél be a szádba egy pici fogkrémet, a nyelveddel kend szét kicsit a fogaidon, egy pici vízzel öblögesd ki, és kész. Felesleges minden cigi után fogat mosni. De amúgy használhatsz szájvizet is, egyszerűbb, mint a fogkefe nélküli fogmosás, amit leírtam.

2013. dec. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Olcsóbb leszokni a cigiről.

Nem elég, h a cigire költesz még elhasználsz 2 családra havi fogaira való fogkrémet egy héten Te egyedül!

2013. dec. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

előző vagyok:


A lényeg, hogy az elméd elutasítja azt amit csinálsz, de közben még is csinálod.


Amikor dohányzol, az jól esik? Élvezed? Csak a végén van rossz érzés vagy közben is?


Ha közben jó, de utána rossz, akkor logikusan nem kellene rágyújtanod.


Ha közben is rossz, akkor meg végképp nem kellene rágyújtanod :)) Nem is értem, miért cigizel, ha utálod a szagod utána :D Bocsi.


Amit most leírtam, azt magamon tapasztaltam:

Amikor itthon vagy az irodában dohányzom és utána érzem magamon, azt utálom. Amikor az utcán vagy néha sörözésnél (bár ilyen mostanában nincs), akkor nem zavar. Tehát eldöntöttem magamban, hogy inkább eszem valamit és nem lesz itthon büdös a szám, minthogy rosszul érezzem magam és azon töprengjek, hogy hogyan lehetne friss a leheletem :) Ez csak egy döntés, egy logikus döntés.


Én utcán rágyújtok, mert olyankor nem zavar a "szagom".

A lényeg az, hogy akkor éreztem rosszul magam, amikor közvetlenül cigi után épületbe, zárt térbe kellett mennem.

Sok sikert a döntéshez! :)

2013. dec. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én vagyok, aki azt írta előző :D

Valójában az #1 voltam, csak közben írtak mások is :))

2013. dec. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Gondoltam a fogzomancra,csak nem voltam biztos benne:)

Hidd el elso,nagyon azon vagyok,hogy leszokjak,de nem megy.Az akaraterom 1-2napig megvan,aztan kifujtam:( Es ez nem csak a cigivel,1-2dologgal is igy van:(Koszonom a valaszaitok:)

2013. dec. 18. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!