Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon szeretném megcsináltatn...

Nagyon szeretném megcsináltatni a fogaimat csak rettenetesen félek tőle. Hogy győzhetném le a félelmemet?

Figyelt kérdés
Nemrégiben voltam fogorvosnál rutin vizsgálaton. Az erdemény: Hátul van egy ici pici lyuk ha gondolom betömethetem, de még nem muszály. Alul kicsit szuvas, ki kell tisztítatni, ezt viszont minél hamarabb, nehogy fogíny sorvadást kapjak. Egyébként szépek a fogaim. Nagyon szeretném megcsináltatni őket csak rettenetesen félek tőle. Leginkább az érzéstelenítőtől. Extrém alacsony a vérnyomásom és attól is nagyon félek, hogy elájulok hisz már a gondolatától kavarog a gyomrom. Ti hogy vagytok ezzel? Kérlek írjatok, főként tapasztalatokat.
2008. júl. 9. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Figyelj!

Én már alapból alacsony vérnyomású vagyok.Sokszor ájultam már el emiatt de nem a fogorvosnál :)

ötször tömték be a nagy lyukakat a fogamon,egyszer begyulladt a fogam és rengetegszer voltam gyökérkezelésen.

A szuritól nem fogsz beájulni és az egy érzéstelenítő így a fogtömést alig fogod érezni.Nekem elhiheted hoogy a gyökérkezelés ezerszer rosszabb.Nem fogsz beájulni és fájni se fog.

2008. júl. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem hál isten nagyon jó fogdokim van,régen nekem is volt rossz tapasztalat és féltem emiatt,de a mostani,ha végzett mindig megkérdezi,hogy fúrjon-e még?Én meg azt mondom ,hogy bánom én.Egyáltalán nem érzem,nem kellemetlen csak a szuri egy picit.Lazulj el,gondolj v.mi szépre és fogj ki egy jó dokit.Hallottam már ózonfogászatról is ott nem fúrnak hanem ózonnal elpusztítják a baktériumokat és utánna betömik.Ha nagyon félsz nézz utánna az tuti nem fáj.

[link]

2008. júl. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A pici lyukat NEM KELL érzésteleníteni. Nem fog fájni - bár lehet, hogy kellemetlen lesz maga az akció. De ha nem kell tömetni, akkor tisztítsa ki lézerrel vagy más módszerrel.

Nyugodtan mindent megkérdezhetsz az orvostól - akár telefonon is.

Én mennék a helyedben. Ha NEM mész - akkor leszel évek múlva abban a helyzetben, amitől most félsz.

2008. júl. 10. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nagy munka árán sikerült rávennem a párom, hogy csináltassa meg a fogait. Nem volt egyszzerű feladat, mert kisgyerekkora óta retteg a fogorvostól! Megígértem neki, hogy minden kezelésre elmegyek vele. Csak így ment bele, míg sorra nem került, kint nyugtattam. A kezelések végére abszolut legyőzte a félelmét!
2008. júl. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a hozzászólást! A dokimmal nincs gond, nagyon rendes. Csak ne félnék olyan átkozottul attól a tűtől. Pedig már sok injekciót adtak a bokámtól kezdve a fenekemen át a kezemig, mégis nagyon félek attól, hogy az ínjbe adják.
2008. júl. 10. 12:13
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó hozzászóló vagyok ismét. Ne félj, a párom is félt. Azt mondta, hogy az első kellemetlen volt a következőket nem érezte az első miatt. A te bajod kisebbnek tűnik, neki kihúzták 2 fogát, az első négyet lecsiszolták és porcelán hidat csináltak! De megérte...
2008. júl. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!