Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tényleg létezi olyan implantát...

Tényleg létezi olyan implantátum, amihez nem kell az ínyt felvágni?

Figyelt kérdés
Tegnap láttam egy fogorost a tévében és az inplantátumokról beszélt. Itt említette, ezt a vágásnélkúli módszert,de nem hallottam végig. Van ilyen valakinek? Hogy kell ezt elképzelni?
2009. nov. 11. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Ilyen implantátum nincs! mivel az íny gyorsan gyógyúl foghuzás után közvetlenűl lehet beültetés (Magyarországon ritka). Huzás után a fogíny gyorsan gyógyul ezért vágni kell, vagy amplikátorral tágítani (ez amúgy a betegnek mindegy). A vágástól nem kell félni, az állkapocsba fúrástól sem, amint becsavarták rögzítették a titán vagy Protektívműanyag tartóelemet a rést betömíik egy vérzéscsillapító fertőtlenitő pasztával. Már aznap órák múlva tud enni puhább ételeket. Majd a csontanyag és implant homogén kötést létesít ez ált. 6 hónap. Ezútán sajnos újra vágni kell és felhelyezni a fogat. Ha kevés az ínyanyag esztétikai okokból a szájpadlásról vesznek szövetet és azt varják fogtakaró szövetnek fel. Ez már macera de a beültett fog több életen át kitart esztétikus vagy sem. De a műfoghoz rosszabúl illeszkedik az íny ezért életvégigtartó negyed-féléves fogorvosi vizitelés kell. a fertőzések szájüregi daganatok elkerülése végett.
2009. nov. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen részletesen leírtad nekem ezt az eljárást. Biztos valamit féleértettem a tv-ben.
2009. nov. 12. 15:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!