Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elektromos fogkefe megéri?

Elektromos fogkefe megéri?

Figyelt kérdés
Már régóta akarok elektromos fogkefét. De jelenleg speciális nagyon puha fogkefét használok. Mert anélkül mindig vérzik az ínyem, meg begyullad. Elektromos fogkefe esetén is van nagyon puhe kefe?
2013. aug. 23. 22:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ínygyulladásod van azért vérzik fogmosásnál az ínyed. Erre használj cserszömörcés szájvizet és ne a legpuhább fogkefét használd. Az ínygyulladás leggyakoribb oka a nem megfelelő fogmosás. Ha az íny szélét nem tisztítod meg rendesen a fog és az íny találkozásánál,elszaporodnak a baktériumok,amik a gyulladást okozzák. Márpedig ezt puha fogkefével nem tudod rendesen megtenni.

Én kb. 2 éve használok elektromos fogkefét,régen azt hittem felesleges hülyeség,de mióta használom óriási különbséget érzek a fogaim és az ínyem tisztasága között. Tényleg jó! Lehet,h eleinte vérezni fog az ínyed,de ne ijedj meg! Ez el fog múlni rövid időn belül.

És még valami: használj rendszeresen fogselymet. Az pontosan arra való,h azokat a területeket tisztítsa ki,amit nem lehet elérni.

2013. aug. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Amióta speciális puha fogkefét használok, nem vérzik az ínyem, és fogkövem is alig van.
2013. aug. 24. 09:08
 3/7 A kérdező kommentje:

Jahm és tudok jól fogat mosni, fogorvos tanított :D

Az elektromos fogkefés részt meg köszi :)

2013. aug. 24. 09:18
 4/7 anonim ***** válasza:

:)

Én azt szoktam mondani,h az elektromos fogkefe úgy leszedi a lepedéket a fogról,h olyan sima lesz,h még a légy is seggre esne rajta. :)

2013. aug. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja ja én is most vettem nemrég és az az igazság egy dolgot nem értek benne ,hogy eddig miért nem ezt használtam XP
2013. okt. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hidd el nem jó a puha fogkefe és nem baj ha vérzik,amikor mosod. Ez az ínygyulladás miatt van. Ha az megszűnik nem fog vérezni! A "simogatás" nem segít hosszú távon!
2013. okt. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Direkt inygyulladásra van a fogkefém, puha és nagyon sok sörtéje van. Fogorvos ajánlotta, azóta nem vérzik az ínyem, és a gyulladás is elmúlt...
2013. okt. 15. 10:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!