Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért rosszabbak a fogaim,...

Miért rosszabbak a fogaim, mint a barátnőmé?

Figyelt kérdés
van egy barátnőm, szinte minden nap csokit eszik, általában szénsavas üdítőt iszik és csak napi egyszer mos fogat (azt mondja, h. reggel nincs ideje) és nincs 1 rossz foga sem. Én csak nagyon ritkán iszok üdítőt és mivel az elmúlt 1 évben fogyókúráztam, ezért alig ettem édességet. Napi 2× mosok fogat Elmex fogkrémmel és fogselymet is használok, mégis van 3tömött fogam és már egyet húztak is. Szerintetek miért van ez? Mit tudnék még tenni? Bocsi, hogy hosszú :D 16L

2013. aug. 18. 00:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos így jártál....

Nekem két lányom van, mind a kettő egyformán ápolja a fogait, egyszerre mennek reggel-este, nem isznak szénsavas üdítőket, stb, mégis az egyik az én és a családom rossz fogait örökölte és 6 évesen már volt tömött foga is, 10 évesen több is, míg a másik az apja fogait örökölte és semmi baja... Az apjának egy darab tömött foga van, a többi egészséges.


Hát van ez így, valaki napi pár szál cigit szív el és tüdőrákban meghal fiatalon, van aki 95 éves korában is pöfékel mint a gyárkémény és semmi baja.

2013. aug. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos tényleg alkati kérdés, nekem 30 évesen 2 tömött van csak, pedig régen én sem foglalkoztam vele annyit mint mostanában. Ha jobban akarsz vigyázni rá, akkor napi 3x fogmosás, fogselyem+szájvíz. Heti 1x Elmex zselé, ez is segít valamennyit. És persze sokszor ellenőriztetni a fogorvossal, akkor is, ha épp nincs bajod egyik foggal sem, így még időben elcsípik mielőtt komolyabb baja lenne a fognak. Ennél többet nem nagyon tehetsz.
2013. aug. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2013. aug. 18. 01:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!