Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Afta/Csók!? Már kiskorom óta...

Afta/Csók!? Már kiskorom óta vannak aftáim. Nincs egy olyan nap hogy ne lenne a számban. Itt vagyok 13 éves és most megyek 8. -ba.1. csókom se volt még mert félek hogy a másik fél is elkapja.

Figyelt kérdés

Elkapja a másikfél ha csókolozok vele, bàr még nem is tudok...

Vagy ezt az aftát valahogy örökre hogy lehetne kiirtani??

Mit tegyek? Mi lesz most? Soha nem csókolozhatok majd?


2013. aug. 16. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Az afta nem fertőző.
2013. aug. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Menj el az iskolafogászatra, vagy az sztk-s fogászatra, és mond el a panaszod a fogorvosnak. Valamelyik fogad széle túl éles lehet, és azzal sérted fel rendszeresen az ínyedet. Fél perc alatt megcsinálj neked. Picit lecsiszol a fogból, és kész.
2013. aug. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
menj el fogdokihoz, mert ez nagyon nem természetes, csomó mindent jelezhet pl szuvas rossz fogakat vagy vmi fertőző betegséget, amit kezelni kell
2013. aug. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyrészt ez igenis fertőzhet, mert hasonló a vírusa mint a herpesznek: valakinél okoz tüneteket, valakinél egyáltalán nem. Másrészt meg ez baromira nem normális dolog. Én magam is hajlamos vagyok aftaképződésre különösen stresszes, vitaminhiányos, legyengült állapotban, de ezt ki kell vizsgáltatnod!
2013. aug. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az afta nem fertőző és pont.
2013. aug. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :) Na de még 1. csókom se volt. félek.

de akkor most fertőz az afta vagy nem?

2013. aug. 20. 18:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem!
2013. aug. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Darvulia válasza:
Gyerek korom ota kuzdok aftakkal. Egyet megtanultam. Nem szabad ecsetelni. Kimarja, nagyobb lesz. Ha mar nagyon eldurvult, van a tantum verdenek egy lidocainos valtozata. En eves elott szoktam. De a megoldas kulcsa a makulatlanul tiszta szajban van. Napi ketszeri fogmosas elengedhetetlen. Lehet tobb is, ha nincs ra lehetoseged, ragozz. Es a listerine legteljesebb valtozata gatolja hogy megnoljon, eldurvuljon. Ugyanugy ki fog jonni, de megkonnyiti a gyogyulasi folyamatot. Ez a max amit tehetsz :(
2013. szept. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!