Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nemsokára kapok fogszabályzót,...

Nemsokára kapok fogszabályzót, de nagyon félek tőle. Mit csináljak? 16/L

Figyelt kérdés
Mindkét oldalon a második fogam áll ferdén, olyan vámpírszerűen kicsit. Én nem tudom eldönteni, hogy zavar-e vagy sem. Viszont régóta szeretnék fogszabályzót, egyenlőre csak a felső fogsoromra lesz porcelán. Holnapután egy fogamat ki kell húzni. Nem gáz ennyi idősen fogszabályzó? Nehezen lehet megszokni és sokat romlanak a fogak? A fiúkat nem fogja zavarni?Jah, és a fogdoki néni egész aranyos!

2013. júl. 16. 08:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz egyáltalán. Általában ebben a korban tesznek fel fogszabályzót. Gondolj bele milyen szépek lesznek a fogaid, ha leveszik. Akkor egy percig nem fogod bánni. :)

Nekem is volt fogszabályzóm, előtte nagyon előre álltak a fogaim, kidőltek szinte, amit én a tükörbe nem is igazán vettem észre. Aztán készültek képek a már szabályzott fogsoromról és néztem pár azelőtti képet és valami döbbenetes volt összehasonlítani, hogy milyen volt és milyen lett.

Kicsit nehéz megszokni. Az elején még nem nagyon fogsz tudni enni valószínűleg. Én azt tanácsolom, hogy majd püréket, nagyon puha ételeket, joghurtot egyél. Nekem anno az ivás is fájt a legelső nap..

Az én fogaim nem romlottak egyáltalán. Ha rendszeresen tisztítod, akkor a fogszabályzótól nem fog gyorsabban romlani, mint egyébként romlana.

A fiúkat sem zavarja. :) Csak viseld magabiztosan.

2013. júl. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyre több embernél látok fogszabályzót ebben a korban.


Én 15 éves lány vagyok nekem tavaly július óta van. Szeptemberbe leveszik. Fogamat nem kellett húzni.


Volt egy barátom akinek szintén fogszabályzója volt, nyugi nem akadt össze, semmi gondot nem okozott :)


Nekem az első 2 hétben nagyon fájt (annyi fájdalomcsillapítót még nem szedtem). Csak Yoghurton éltem (azóta utálom) 2 hét után már próbálkoztam a tejbegrizzel is és a levesekkel is. Nekem folyton lejöttek és menni kellett visszaragasztatni. Volt amikor az ív kiállt és itthon kellet csípőfogóval levágni,mert majdnem átszúrta a bőrömet.

Nincsenek jó élményeim vele,de most már legalább nem fáj annyira.

Ja és lehet,hogy gusztustalan,de minden beleragad,benne marad a kaja stb. fúj :/

2013. júl. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Annyira azért nem vészes. 22 fiú vagyok, fél éve van fent. Az elején nehéz, az első két napban, de két hét alatt annyira megszokható, hogy észre se veszi az ember. Kb. négy napig csak főzeléket meg püréket tudtam csak enni, azokat is úgy hogy rendesen összeturmixolva, hogy kicsit se keljen rágni hozzá. Érdemes előtte felkészülni főzelékek és híg kaják szempontjából. Na meg beszerezni viaszt. Fognak majd adni, de ha nem azt kérj, mert nem túl jó nélküle az elején. A viasz egy kis dobozban van hosszú csíkokra vágva. Átlátszó és puha gyúrható anyag, mintha gyúrma lenne. Azt kell a brekettekre tenni, illetve ahol szúrja majd, mert mikor felteszik, majd ki fogja kezdeni az ínyedet és hogy ne vérezzen rá kell tenni egy kis viaszt. Érdemes beszerezni belőle többet. Itt egy link:

[link]


Én innen rendeltem meg. Érdemes ebből beszerezni előtte. Én pl. folyamatosan használom, mert az ívnek a végei eléggé szúrnak, ha nem használnám kb. átlyukasztaná a számat is. Reggel teszek rá egy kicsit fogmosás után és kész is, egyáltalán nem zavar.


Az elején meg minden kaja beleragad, meg kell vele tanulni enni és az időbe telik. Legalább 3 hét. Főleg fentre. Ha olyan szájpadlásost kapsz, na azzal nem könnyű megtanulni enni. Minden falat felragad a szájpadlásodnál lévő harapásemelőre. Ez olyan, mint egy drótdarab, ami végigfut a szájpadlásodon és összeköti a gyűrűket (5-ös vagy 6-os fogra gyűrűket tesznek).


Ha van még kérdésed írj nyugodtan, privátot is írhatsz.

2013. júl. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen kapok, olyan szájpadlásosat is! Elvileg 30-án rakják fel, a fogamat meg csütörtökön húzzák ki! Én eddig, csak a foghúzástól féltem, de gondolom az akkor még semmi a többihez képest!

2013. júl. 16. 14:34
 5/10 anonim ***** válasza:
A foghúzás egyáltalán nem fáj, ha rendesen elérzéstelenítik, úgyhogy attól nem kell tartani. Sőt, a többitől sem.
2013. júl. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Szia!:) Én is 16 vagyok, és fogszabályzós. Egyáltalán nem zavaró! Amikor felrakják egyáltalán nem fáj, amikor meghúzzák, akkor pár napig hozzá kell szokni. A gumi amit a fogadra raknak ne legyen fehér, mert besárgul és ronda lesz. Mintha koszos lenne a fogad. Én mindig csillogós szürkét kérek, amitől olyan lesz mint egy ékszer. Sokat mosd a fogad, hogy szép legyen, és mosolyogj sokat, ne zavarjon hogy ott van! Kifejezetten jól tud állni egy lányon. És ne izgulj fiú témában sem. Vannak olyan srácok, akik kifejezetten szeretik a barátnőjükön ;)
2013. júl. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Már 4. napja van fent, de teljesen megbántam, szörnyű. A nyelvem tele van nagy vágásokkal, ahol feltörte a nyelvem. Nem tudok egy szót hatalmas fájdalom nélkül kimondani. Fogyatékosnak érzem magam, ahogyan beszélek. :'(
2013. aug. 2. 20:08
 8/10 anonim válasza:
A fájás el fog múlni. Azt hiszem, az első héten nem is bírtam enni, úgy fájt, de utána valahogy ez elmúlott, már nem fáj. Nem is fogod érezni, hogy fönt van. Mondjuk evésnél nem valami kellemes... engem zavar. Nekem február óta van fent felül... én nagyon utálom. Nem áll jól, evésnél néhány ételt nem bírok harapni, beleragad és még sorolhatnám. Alulra nemsokára fogják csak felrakni.... még egyszer bele nem kezdenék ebbe, de tudom, hogy így szebb lesz a mosolyom, úgyhogy kibírom és ez tartja bennem a lelket. 18/L
2013. aug. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Feltörte teljesen a nyelvem! Tényleg nagyon fáj! Én sem kezdenék bele mégegyszer! Nekem alulra nem is biztos, hogy kell majd!
2013. aug. 3. 12:48
 10/10 anonim ***** válasza:
egyátalán nem gáz, a szépségért meg kell szenvedni!!
2013. aug. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!