Valaki ezt értelmezné nekem? Www. A-fogorvos-orvosol. Blogspot.hu/2009/04/gyokercsucsi-ciszta-gyokerkezeles. Html
"Persze hoszú távon ez nagyon veszélyes, hiszen az elváltozás körül a csont folyamatosan pusztul, egyre nagyobb területre terjed ki. Ez nem jó a kezelés lehetőségeinek szempontjából sem, hiszen minél nagyobb területen vesztettük el a csontot, annál nagyobb esély van a fog meglazulására."
- Azt nem értem hogy most itt konkrétan milyen csontról írnak? Folyamatosan pusztul? Minél nagyobb területen vesztettük el a csontot? Annál nagyobb az esély a fog meglazulására? Nem érte, mégis itt konkrétan milyen csontról ír? Állkapocs? de most akkor miii? el lehet onnan vesztiteni a csontot? És akk azzal mi lesz? kiműtik?
Az állkapocs csontról van szó igen. A fog gyökér a fog mederben van benne. Ha a gyökércsúcson ciszta vagy granulóma alakul ki, akkor az a gyökércsúcs körüli csontot pusztítja. A kezdeti kis 2 mm üregből fél vagy akár 1 cm-es üreg is lehet. Amikor felvágják a csontot ezt az üreget kell teljesen kitisztítani, azaz az állkapocs csontállományából kell elvenni a csontot.
A fogat a fogmeder falához ilyen kötőszövetes rostok rögzítik, ezek elszakadását lehet hallani foghúzáskor / recseg-ropog/. Ha a kialakult ciszta miatt a fogmeder fala felszívódik akkor ugye nincs mihez tapadjon ez a kötőszövetes rost. A fog kilazul, kézzel is mozgathatóvá válik, az egyik harapásnál erre áll, a következő után pedig másfelé, attól függően, hogy merről éri a nyomás.
Itt a 2. képen igaz gyulladás van, de a ciszta is így néz ki, csak kerekebb, mert már felszavídott a csont.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!