Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vezetéses érzéstelenítés?!...

Vezetéses érzéstelenítés?! Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy kinek milyen tapasztasztalata volt az alsó fogsor fogainak érzéstelenítéséről.

Azért kérdezem, mert a fogorvosom, valahogy "nem tudja" 100%-osan elérzésteleníteni a bal oldali 6-os fogamat. Vezetéses érzéstelenítést használt (nem közvetlen az ínybe, hanem a nyálkahártyába adja 4centis tűvel, asszem így van). Mindent éreztem amikor fúrta. A kezelés alatt alaposan megizzadtam, kivert a hideg veríték. Azt mondta, hogy (kezelési sorozatom alatt)idáig ez volt a legrosszabb fogam, pedig kívülről ez nem látszott rajta. Csupán egy parányi lyuknak tűnt. Tehát tett bele gyógytömést, hogy megússzam a gyökérkezelést. Pihentetjük két hónapig, mondta mielőtt elhagytam volna a rendelőt.

Hát, holnap lesz két hónapos a gyógytömés, meg van az időpont is. Nincs mese, vissza kell menni... De nagyon félek.

Szerintetek mit tegyek?



2013. jún. 24. 20:16
 1/5 anonim válasza:
ne menj el xD
2013. jún. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Pedig muszáj ://

És a legrosszabb az egészben, hogy ráharapni sem nagyon tudok, csak óvatosan, különben fáj.

2013. jún. 24. 20:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt már 6-os fogam érzéstelenítve nekem elzsibbadt rendesen bár nekem magándoki adta a szurit. Szerintem mindenképp menj vissza a fogorvoshoz azért.
2013. jún. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nos, túl vagyok rajta, de ez a kezelés volt idáig a legrosszabb. XDD

Azt hittem ott maradok. Ugyanúgy jártam, csak gyökérkezelni kell... Valószínűleg az ideget csak "megölte", nem szedte ki. De az is valami iszonyat volt. Majdnem ordítottam. Olyan sokkot kaptam, hogy miután végeztünk, 10 percig sírógörcsöm volt, alig lehetett megnyugtatni. Úgyhogy ennyit erről... ://

Van benne megint egy gyógytömés, 8-ára időpont. Egyenes út az újabb lelki trauma felé...

2013. jún. 25. 17:56
 5/5 Beatrix0522 ***** válasza:
Vezetéses érzéstelenítés iszonyat rossz! Nekem is a bal alsó 6-ost tömte elsőnek ugyan ilyen vezetéses érzéstelenítéssel...nekem se használt, pedig magándoki adta, aki implantológus is ezért gondolom tudja hova kell szúrni... egyetlen egy rossz fogam alul... kaptam még 1-et akkor már a fogtövébe akkor zsibbadt el... másnap az bedagadt...az a baj h ezt tuti bevonzottam mert egész nap az járt a fejembe h nem fog hatni az érzéstelenítő ezt máshogy adják be és ezt nem olyan egyszerű beadni...minél nagyobbra nyitja a száját a páciens annál könnyebben talál ideget- Na pont 1 évre rá mentem vissza azaz múlt hét kedden...gyökérkezelni kell ...lóadagnyi érzéstelenítőó, doki csak annyit mondott jó nagyra kellene nyitni ez kellemetlen lesz kicsit ... Szerintem 3 percig nyomta belém az injekciót :/ de a fogam gyulladt volt, ezért ha akarta volna se tudta 100% -osan elzsibbasztani...kifúrta a fogélig...nem volt vészes annyira fájt mint előző két éjszaka mikor nem aludtam... 3 gyógyszer és egy zöldborsó társaságában szórakoztam... rakott bele egy kék pasztát ami kiöli a fogideget meg ereket meg mindent...így nem kínoz azzal h a gyulladt fogamból akarja kiszedni az ideget... de a vezetéses érzéstelenítés akkor is rossz :( :/ magánorvoshoz járok, aki iszonyú türelmes, meg kedves nem cserélném le semmiért.
2017. aug. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!