Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most kaptam ragasztott fogszab...

Most kaptam ragasztott fogszabályzót, de nem tudok vele normálisan beszélni, ugye majd meg fogok tanulni?

Figyelt kérdés
Fél hete kaptam ragasztott fogszabályzót, előtte utána olvastam mindennek, és mindenki azt írta, hogy szépen lehet vele beszélni,én előtte is szépen ejtettem ki mindent, de most se a "gy" se az "ny" se az "f" betűt nem tudom kiejteni. Ráadásul holnap felelek a suliban és elég gáz lesz. Mitől van ez, és ugye nem marad így?
2013. máj. 25. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, én mikor kijöttem a felragasztás után a rendelőből, egy mondattal is megszenvedtem, nem tudtam hova tegyem az ajkam, stb. Aztán csak az f-fel voltak gondjaim, másoknak nem tűnt fel, de én hallottam, hogy máshogy ejtem kicsit. :D Aztán pár nap alatt elmúlt, de az első egy-két hétben jobban kellett figyelnem a helyes beszédre.

Most ott van a szádban egy új "akadály", máshogy jön ki a levegő, nem tudod oda tenni az ajkad, nyelved, mint előtte. De kis gyakorlással menni fog, csak meg kell szoknod, mi is van most a szádban. ;)

Olvass fel hangosan (magadnak), az nagyon jó gyakorlás. Holnapra biztos jobb lesz, éjszaka is szokod egy kicsit, csak vigyázz, ha tör valahol, viaszozd be, mert sebes szájjal nehezebb (na meg fáj is).

2013. máj. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)) komolyan azt hittem egyedül vagyok ezzel
2013. máj. 25. 22:34
 3/4 anonim válasza:
Hát, nekem most alsó-felső van... Tegnap kaptam, azóta eléggé furán mondom az s, sz, f hangokat... de hidd el, jobb lesz, a felsővel megtanultam egész gyorsan. :)
2013. jún. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 bettii1498 válasza:
és mennyiért csinálták meg? nekem felülre kellene
2013. dec. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!